Barış’lara yine tahliye yok!

OdaTV yöneticileri Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu’nun avukatları tarafından yapılan tutukluluğa itiraz talepleri reddedildi.

Barış’lara yine tahliye yok!

OdaTV yöneticilerinin tutukluluğa itirazları reddedildi. İstanbul Sulh Ceza Hakimliği kararında “Tutukluluk tedbirinin ölçülü olduğu, şüphelilerin tutukluluk hallerinin sonlandırılmasını gerektirir bir husus bulunmadığı ve itiraz gerekçeleri yerinde olmadığı” belirtildi.

OdaTV avukatları, Meclis'te kabul edilen infaz düzenlemesinin Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından tutuklu bulunan Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve OdaTV Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu için tahliye talebinde bulunmuştu.

OdaTV Avukatları Hüseyin Ersöz, Kazım Yiğit Akalın ve Serkan Günel'in dilekçesinde infaz yasasındaki denetimli serbestlik süresinin 3 yıl olarak uzatılmasına dikkat çekilmiş ve kabul edilen yeni düzenlemeye göre, Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu'na suçlandıkları kanun hükmünce ceza dahi verilse cezaevinde tutulmaması, derhal serbest bırakılması gerektiği ifade edilmişti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...