AÖF güz dönemi ara sınavları online mi olacak? Açıklama geldi…

Corona virüsü birçok sınav tarihini etkiledi ve bu gelişmelerin ardından öğrencilerin gözleri AÖF sınavlarına çevirdi. AÖF ara sınavları geçtiğimiz dönem olduğu gibi bu dönem de online olarak gerçekleştirilecek.

AÖF güz dönemi ara sınavları online mi olacak? Açıklama geldi…

AÖF sınavlarının online olarak yapılacağı Anadolu Üniversitesi’nin Twitter hesabından duyuruldu. Güz dönemi ara sınavları online olarak gerçekleştirilecek, dönem sonu sınavları için ise daha sonra karar verilecek. AÖF gün dönemi ara sınavları aralık ayında gerçekleştirilecek.

ONLİNE SINAVLAR NASIL YAPILACAK?

www.anadolu.edu.tr adresinden yönlendirme linki ile sınav sayfasına geçiş yaptıktan sonra, T.C. kimlik numarası ya da @anadolu.edu.tr uzantılı e-Posta adresi ve şifrenizle sisteme giriş yapabilirsiniz. Burada, sorumlu olduğunuz dersleri görüntüleyebileceksiniz. Daha önceki sınavlarınızda olduğu gibi her bir ders 20 sorudan oluşacak ve her bir dersi cevaplamanız için süreniz 30 dakika olacaktır. Sınavınız başlamadan önce sınav ekranı üzerinden sınav süresince tâbi olduğunuz kuralları dikkatle okuyarak onaylamanız gerekmektedir.

Sınav başladığında ekranda yalnızca bir soru görünecektir. Soruyu cevaplandırarak ya da boş bırakarak bir sonraki soruya ilerleyebileceksiniz. Sorular arasında ileri ya da geri gidilme imkânı olmadığı için işaretleme yapmadan geçtiğiniz soru boş bırakılmış olarak kabul edilecektir.

Anadolu Üniversitesi AÖF Corona sınav Twitter