Sözcü Plus Giriş

Aracına çıplak kadın afişi astı, gözaltına alındı

Bursa'da, aracına, sileceklerine astığı iç çamaşırıyla göğüs bölgesini kapatarak, çıplak kadın afişi yapıştıran R.M.O. (22), bir sürücü tarafından çekilen görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine gözaltına alındı. İfadesinde "Macera olsun istedim" diyen genç, karayolları kanununa muhalefetten para cezası kesilip adliyeye sevk edildi.

18:15 -
Aracına çıplak kadın afişi astı, gözaltına alındı

R.M.O., 07 GİE 53 plakalı aracının arka camına çıplak kadın afişi yapıştırdı. Göğüs bölgesini de arka sileceklerine iç çamaşırı bağlayarak kapattı. Bursa´nın Gürsu ilçesinden geçen Bursa-Ankara Karayolu üzerinde seyir halindeyken de silecekleri açıp, kapatarak kadının göğüs bölgesinin görülmesini sağladı.

TEPKİ ÇEKMESİ ÜZERİNE HAREKETE GEÇİLDİ

Bir başka sürücü ise cep telefonu kamerasıyla çektiği görüntüleri sosyal medyada paylaştı. Tepki çeken görüntüler üzerine harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri plakasından kimliğini tespit ettiği R.M.O.’yu yakalamak için çalışma başlattı. Gürsu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, R.M.O´yu yakalayarak gözaltına aldı.

“MACERA OLSUN DİYE YAPTIM”

R.M.O. ifadesinde, “Aracımla yaklaşık 30 dakika silecekleri açıp, kapatarak Otosansit´ten Kestel Kavşağı’na kadar gezdim. Tekrar Otosansit´e gittim. Burada afişi söktüm ve çöpe attım. Ben bunu macera olsun diye yaptım. Bu görüntüleri çekip, paylaşmadım. Kimin çektiğini bilmiyorum, pişmanım” dedi.

132 LİRA CEZA KESİLDİ

R.M.O.’ya 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 26/3 maddesinde yer alan ‘araçların dışında bulundurulması zorunlu işaretlerden başka, araçlara izin alınmaksızın reklam, yazı, işaret, resim, şekil, sembol, ilan, flama, bayrak ve benzerlerini takmak, yazmak, sesli ve ışıklı donanımları bulundurmak’ suçundan 132 lira para cezası kesildi. R.M.O. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. DHA

Son güncelleme: 18:22 01.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more