Arefe tatil mi? Arefe günü Kurban Bayramı tatiline dahil mi?

Kurban Bayramı yaklaşırken vatandaşlar bazı sorulara cevap arıyor ve arefe gününün bayram tatiline dahil olup olmadığı da merak konusu. Bu bayramda Corona virüsü sebebiyle herhangi bir kısıtlamanın olmayacağı açıklanmıştı. Kurban Bayramı’na sayılı günler kaldı. Vatandaşlar, Kurban Bayramı için yaptığı hazırlıkların sonuna geldi. Arefe gününün tatil olup olmadığı ise bu noktada en çok araştırılan ayrıntılar arasında...

Arefe tatil mi? Arefe günü Kurban Bayramı tatiline dahil mi?

Bayram hazırlıklarını bitirmeye çalışan vatandaşlar, arefe gününün ne zaman olacağını, tatil olup olmadığını öğrenmek istiyor. Kurban Bayramı’na sayılı günler kala internette en çok aratılan konulardan biri de arefe günü oldu. Peki Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor, arefe günü tatil mi?

AREFE GÜNÜ RESMİ TATİL Mİ?

Kurban Bayramı Arefe günü 30 Temmuz Perşembe gününe denk gelmektedir. Arefe günü normalde yarım gün mesai oluyor. Yani yarım gün tatil oluyor. Resmi kurumlar ve bankalar öğle saatine kadar hizmet veriyorlar.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ HANGİ GÜNLER?

2020 Kurban Bayramı arefesi 30 Temmuz Perşembe gününe denk geliyor. Kurban Bayramı'nın 1. günü 31 Temmuz Cuma, bayramın 2. günü 1 Ağustos Cumartesi, 3. günü 2 Ağustos Pazar ve 4. günü ise 3 Ağustos Pazartesi günü kutlanacak.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Cuma Cumartesi kurban pazar Pazartesi Perşembe tatil
Loading...