Sözcü Plus Giriş

Asker uğurlamada corona virüsü ihmali

Bursa'da corona virüsü salgını nedeniyle evden çıkmayın uyarılarına rağmen asker uğurlaması sırasında otobüs terminalinde bir araya gelen yüzlerce kişi sosyal mesafeyi ihlal ederken, özellikle vedalaşma sırasında kucaklaşarak yakın ilişkide bulundu.

04:11 -
Asker uğurlamada corona virüsü ihmali

Çin Vuhan şehrinde ortaya çıktıktan sonra kısa sürede dünyaya yayılan ve Türkiye’de de görülen corona virüsü salgını ile ilgili yetkililer alınması gereken önlemler konusunda öncelikle, sokağa çıkılmaması, çıkıldığı takdirde ise en az 1 metreden fazla olmak üzere sosyal mesafenin korunması ve hijyene önem verilmesini istedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise özellikle salgın ortadan kalkıncaya kadar tokalaşmama ve kucaklaşmama konusunda önemli uyarılarda bulundu. Ancak, corona virüsü konusunda yetkililerin öne sürdüğü tüm bu önlemler, Bursa’da asker uğurlama buluşmasında ihlal edildi.

Bursa şehirlerarası otobüs terminalinde askere gidecek gençlerin uğurlanması sırasında aşırı yoğunluk yaşandı. Yakınlarını vatani göreve uğurlayan kişiler, sokağa çıkmama ve kalabalık olarak bir arada bulunulmaması yönündeki uyarılara rağmen terminalde kalabalık oluşturdu. Gençler otobüse binerken de sarılan ve kucaklaşanlar dikkati çekti. (DHA)

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more