Sözcü Plus Giriş

Asker uğurlamasına katılanlarda corona çıktı!

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde asker uğurlamasına katılan aynı aileden 3 kişinin corona virüsü testleri pozitif çıkması sonrasında, uğurlamaya katılan yakınlarının da aralarında olduğu 150 kişinin yaşadığı sokak karantinaya alındı.

Güncellenme: 19:44, 13/06/2020
Asker uğurlamasına katılanlarda corona çıktı!

Olay Dilovası Mimar Sinan Mahallesi Elmacık Dereyolu Sokak'ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, büyük çoğunluğu yakın akraba olan Elmacık Dereyolu Sokak'ta 7 Haziran Pazar günü askere giden bir genci uğurlamak isteyenler Gebze Otogarına gitti.

Asker uğurlamasına katılanlar arasındaki aynı aileden 3 kişinin daha sonra rahatsızlanarak gittiği hastanede yapılan corona virüsü testleri pozitif çıktı. Pozitif vakalar tedavi altına alınırken, İlçe Sağlık Müdürlüğü kararı ile yoğunlukla akrabalarının yaşadığı, 35 hanelik 150 nüfuslu Elmacık Dereyolu Sokak ise 14 günlük karantinaya alındı.

Alınan karar sonrasında jandarma ekipleri, sokağa giderek güvenlik önlemi aldı. Bariyer çekilerek giriş çıkışları kapanan sokakta 14 gün karantina kalacak vatandaşların ihtiyaçları, Kaymakamlık, Vefa Destek Grubu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Dilovası Belediyesi ekiplerince karşılanacak.(İHA)

İlginizi ÇekebilirCorona tedavisi gören ikiz kardeşler hayatlarını kaybettiCorona tedavisi gören ikiz kardeşler hayatlarını kaybettiİlginizi ÇekebilirProf. Dr. Ateş Kara'dan çok önemli corona virüsü aşısı açıklaması!Prof. Dr. Ateş Kara'dan çok önemli corona virüsü aşısı açıklaması!