Avcılar Kaymakamı ilçenin corona virüsündeki son durumunu açıkladı

İstanbul'un Avcılar ilçesinde corona virüsü tedbirleri kapsamında akşam saatlerinde yapılan denetimde çeşitli suçlardan aranan ve sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden bir kişi gözaltına alındı. Avcılar Kaymakamı Kemal İnan da denetimlerde ilçenin corona virüsüyle ilgili son durumunu aktardı.

Yeni corona virüsü tedbirleri kapsamında hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı akşam saatlerinde polis ekipleri Marmara Caddesi üzerinde denetim gerçekleştirdi.

Yapılan denetime Avcılar Kaymakamı Kemal İnan da katıldı. Denetim sırasında aracı durdurulan bir kişinin GBT kontrolü yapıldı. Çeşitli suçlardan aranması olduğu öğrenilen kişi, polis ekipleri tarafından ters kelepçe takılarak gözaltına alındı ve polis merkezine götürüldü.

“YÜZDE 40 AZALMA VAR”

Denetime katılan ve açıklamalarda bulunan Avcılar Kaymakamı Kemal İnan şöyle konuştu:

* Sokağa çıkma kısıtlamasına esnafımızın çoğu uymuş durumda. Bazen saat karıştıranlar olabiliyor.

* Ekipler, ilçemize giriş yapan kişilere yönelik denetim yapıyor. Burası ilçemizin ana girişi bu nedenle bu noktada yoğun bir denetim yapılmakta.

* Yasakların faydalı olduğunu gördük. İlçemizde yeni yapılan tedbirler sonrası özelikle kafe restoranların kapanması sonrası birinci hafta yüzde 20, bu hafta ile birlikte 10 günde yüzde 40 vakalarda azalma var. Bu sevindirici ve önlemlerin etkili olduğunu göstermekte. DHA

Bakan Koca'dan İstanbul'daki vaka sayılarıyla ilgili açıklama İlginizi Çekebilir Bakan Koca'dan İstanbul'daki vaka sayılarıyla ilgili açıklama

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Hatay istanbul Polis Sağlık Sağlık Bakanı
Loading...