Bakan Ersoy: Sağlık çalışanı varsa müşteri alınmamalı

İstanbul’da Novotel’in evlerine gidemedikleri için otelde kalan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden sağlık çalışanlarını “diğer müşteriler rahatsız oluyor” diye çıkarması, kamuoyunda büyük tepki çekmişti.

Bakan Ersoy: Sağlık çalışanı varsa müşteri alınmamalı

SÖZCÜ'nün konuyla ilgili sorusunu yanıtlayan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, duyar duymaz olaya müdahale ettiklerini söyledi.

Sağlık çalışanları ile diğer müşterilerin aynı otelde kalması durumunda benzer sorunlar yaşadıklarını, bu durumdaki her otele müdahale ettiklerini söyleyen Ersoy, bu konudaki çözümün, otellerin sadece sağlık çalışanlarına ayrılması olduğunu ifade etti.

Mehmet Nuri Ersoy

Ersoy, “Oteller açık kalarak adeta direniyor, özveride bulunuyor. Hem sağlık çalışanları, hem müşterilerin rahat edebilmesi için ayrı otel uygulaması şart” diye konuştu.

İstanbul Valiliği ile TÜROB'un bu kurala göre işbirliği yaptığını, bu nedenle valiliğin organizasyonlarında  bu sorunun yaşanmadığını söyleyen Ersoy, Cerrahpaşalı sağlık çalışanlarının Valilik değil acente üzerinden gelmesinin böyle bir koordinasyonsuzluğa neden olduğuna dikkat çekti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...