Bakanlıktan ‘çürük elma’ açıklaması

Tarım ve Orman Bakanlığı, sosyal medyada yayınlanan ve meyve suyu yapılacağı iddia edilen çürük elmaların bulunduğu videoyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada "Ekiplerimiz konuyla ilgili derhal inceleme başlatmıştır" denildi.

Kayseri’nin Yahyalı ilçesindeki bir depoda toplanan çürük elmaların görüntüsünü paylaşan tüccar, sosyal medyada paylaştığı videoda çürük elmaların meyve suyu yapılacağını söyledi.

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılması ve tepki toplamasının ardından Tarım ve Orman Bakanlığı olayla ilgili inceleme başlattı. Görüntüleri paylaşan kişi ise o görüntüleri sosyal medya hesabından sildi. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şöyle denildi:

Bazı sosyal medya hesaplarında çürük elmaların toplanıp meyve suyu yapılacağına dair iddiaların yer aldığı bir görüntünün paylaşılması üzerine ekiplerimiz konuyla ilgili derhal inceleme başlatmıştır. Bakanlığımız halk sağlığını tehlikeye atacak hiçbir uygulamaya bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kesinlikle müsaade etmeyecektir. Konu detaylıca araştırılıp ilgili birimlerimiz gereken çalışmayı ivedilikle yapacaktır. (İHA)

 

Üreticisi uyardı: Bu çürük elmalar meyve suyu olacak İlginizi Çekebilir Üreticisi uyardı: Bu çürük elmalar meyve suyu olacak

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...