Sözcü Plus Giriş

Bakkal, manav, kasap ve marketler hafta sonu açık olacak mı? İşte bakkal ve marketlerin çalışma saatleri…

Sokağa çıkma yasağı bu hafta sonu da uygulanacak. Normalleşme süreci başlarken en çok merak edilen konulardan biri de hafta sonu bakkal ve marketlerin açık olup olmayacağı konusu oldu. Vatandaşlar sokağa çıkma yasağında bakkal, market, manav ve kasap gibi işletmelerin saat kaça kadar açık olacağını merak ediyor. işte İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelgeye göre, bakkal, manav ve marketlerin çalışma saatleri...

22:17 -
Bakkal, manav, kasap ve marketler hafta sonu açık olacak mı? İşte bakkal ve marketlerin çalışma saatleri…

Corona virüsü önlemleri gereği bu hafta sonu da sokağa çıkma yasağının uygulanacağı açıklandı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeye göre, bakkal, market, manav, kasap ve kuruyemişçi gibi işletmelerin belirli saatler arasında açık olacağını duyurdu. Peki bakkal, market ve manavlar hafta sonu açık mı? Hafta sonu bakkal ve marketler saat kaça kadar açık olacak?

HAFTA SONU BAKKAL VE MARKETLER AÇIK OLACAK MI?

Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde 29.05.2020 Cuma günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler saat 23.00’a kadar faaliyetlerine devam edebileceklerdir.Kısıtlamanın olduğu 30.05.2020 Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 18 yaş ve altında bulunanlar hariç olmak üzere) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecektir. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir.

30.05.2020 Cumartesi ve 31.05.2020 Pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, ayrıca tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri açık olacaktır. (Bu iş yerlerinde sadece ekmek, unlu mamul ve tatlı satışı yapılabilir.)

30.05.2020 Cumartesi ve 31.05.2020 Pazar günleri vatandaşların dışarı çıkamadığı saatlerde tatlı satışı yapan iş yerleri sadece eve/adrese servis şeklinde satış yapabileceklerdir.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more