Sözcü Plus Giriş

Bakkallar ve marketler açık mı? Sokağa çıkma yasağında marketler açık olacak mı?

Sokağa çıkma yasağı ardından mutfak ve ev ihtiyaçlarını gideremeyen vatandaşlar bugün ve yarın marketler ve bakkallar açık mı, kapalı mı merak ediyor. Vatandaşlar sokağa çıkma yasağı genelgesinde marketlerin açık olup olmayacağını öğrenmeye çalışıyor. Sokağa çıkma yasağında market ve bakkal açık olacak mı?

Güncellenme: 13:15, 11/04/2020
Bakkallar ve marketler açık mı? Sokağa çıkma yasağında marketler açık olacak mı?

İçişleri Bakanlığı corona virüsü salgını nedeniyle İstanbul, Ankara, İzmir ve Kocaeli dahil 31 ilde sokağa çıkma yasağı ilan etti. Sokağa çıkma yasağından istisna tutulacak kişi ve kurumlar genelge ile belirlendi.

MARKETLER VE BAKKALLAR AÇIK OLACAK MI?

Sokağa çıkma yasağından istisna tutulacak kişi ve kurumlar arasında market ve bakkallar yer almıyor. Marketler bu süre zarfında kapalı olacak.

AÇIK OLACAK İŞYERİ, İŞLETME VE KURUMLAR

a) Ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamül ruhsatlı işyerleri,

b) Tüm sağlık ürünleri ve tıbbi malzemelerin (tıbbi maske dahil) üretiminin yapıldığı işyerleri,

c) Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler,

d) Zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için gerekli kamu kurum ve kuruluşları (huzurevi, yaşlı bakım evi, rehabilitasyon merkezleri, acil çağrı merkezleri vb.)

e) Her bir 50.000 nüfusa bir adet olmak üzere göre valilikler/kaymakamlıklar tarafından belirlenecek akaryakıt istasyonu ve veteriner klinikleri,

f) Doğalgaz, elektrik, petrol sektöründe stratejik olarak faaliyet yürüten büyük tesis ve işletmeler (Tüpraş, termik ve doğalgaz çevrim santralleri gibi)

g) PTT, Kargolar vb dağıtım şirketleri,

h) Hayvan barınak, çiftlik ve bakım merkezleri,

İlginizi ÇekebilirSokağa çıkma yasağı tartışması! Türkiye'de 2 saat kala Avrupa'da 1 gün önceSokağa çıkma yasağı tartışması! Türkiye'de 2 saat kala Avrupa'da 1 gün önce