Bankalar bugün açık mı? 24 Nisan günü bankalar çalışıyor mu?

Sokağa çıkma yasağının ikinci gününde işlerini halletmek isteyen vatandaşlar 24 Nisan Cuma günü bankalar açık olacak mı merak ediyor. Dün 23 Nisan bayramın başlamasıyla birlikte resmi tatil de başlamış ve bankalarında dahil olduğu birçok kurum kapalıydı. Peki 24 Nisan'da bankalar açık mı?

Bankalar bugün açık mı? 24 Nisan günü bankalar çalışıyor mu?

23 Nisan Çocuk ve Egemenlik Bayramı’nın sona ermesiyle birlikte birçok kurumun tatili de sona erdi. Ancak 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta yaşayan vatandaşları kapsayan sokağa çıkma yasağı nedeniyle 24 Nisan Cuma günü bankalar açık mı, kapalı mı olacak merak konusu oldu. TBB (Türkiye Bankalar Birliği) merak edilen soruyu yanıtladı.

BANKALAR 24 NİSAN’DA AÇIK MI?

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), “İçişleri Bakanlığı’nın 21 Nisan 2020 tarihli ‘Sokağa Çıkma Kısıtlaması' kararına istinaden 31 ilde 24 Nisan Cuma günü banka şubeleri kapalı olacak” dedi.

TBB'eden yapılan açıklamada şöyle denildi.

“Bu çerçevede, kısıtlama kapsamındaki 31 ilde yerleşik olan ve edimlerinin yerine getirilmesinin son günü 24 Nisan 2020 tarihi olan müşterilere;

* her türlü bankacılık işlemlerini ve edimlerini şube dışı kanalları kullanarak yerine getirilmesinin hatırlatılması,

* veya müşterilerin edimlerinin 27 Nisan 2020 tarihine ötelenmesi hususlarında üyelerimize tavsiyede bulunulmasına karar verilmiştir.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...