Barış Pınarı Harekatı bölgesinde coronaya rastlanmadı!

Şanlıurfa Valiliği Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezi (SUDKOM) koordinesinde, corona virüsü tedbirlerinin titizlikle uygulandığı Barış Pınarı Harekatı Bölgesi'nde, şimdiye kadar Covid-19 vakasına rastlanmazken, bölgenin salgın yönünden izole kalması için de büyük çaba gösteriliyor.

Barış Pınarı Harekatı bölgesinde coronaya rastlanmadı!

Salgın henüz Türkiye'ye ulaşmadan önce Suriye tarafı ile irtibatı kesilen Telabyad ve Resulayn'da alınan kapsamlı tedbirlerle izole edilen bölgede, Türkiye'de alınan tedbirlerin aynısı uygulanmaya devam ediyor.

Okulların Türkiye ile eş zamanlı tatil edildiği bölgede hastaneler, sağlık ocakları ve kamu kurumlarına giriş çıkışlarda sağlık kontrolleri yapılıyor.

Lokantalar, kahvehaneler ve halkın toplu bulunduğu iş yerlerinin faaliyetlerinin durdurularak sadece paket servis yapan iş yerlerine müsaade edilen bölgede, halkın zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmaması anons ediliyor.

Telabyad ve Resulayn yerel polis teşkilatının motorize ekipleri, her iki ilçede de sokak sokak dolaşarak halkın evlerinden çıkmaması, zorunlu olarak çıkılması gerektiğinde ise maske kullanılması çağrısında bulunuyorlar. (İHA)

Çin'in ürettiği corona aşısı 84 yaşındaki bir kişide denendi! İlginizi Çekebilir Çin'in ürettiği corona aşısı 84 yaşındaki bir kişide denendi!

Coronayı yenen kadın: Bu hastalıkta moral çok önemli! İlginizi Çekebilir Coronayı yenen kadın: Bu hastalıkta moral çok önemli!
Bilim Bursa Çin Corona Kadın Polis Sağlık Şanlıurfa Suriye tatil Türkiye