Sözcü Plus Giriş

Başkan Muhittin Böcek’in durumuyla ilgili hastaneden açıklama

Corona virüsüne yakalanan ve kronik rahatsızlığı bulunduğu için 7 Eylül'den beri uyutulan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in durumuyla ilgili yeni açıklama geldi.

Güncellenme: 18:59, 12/10/2020
Başkan Muhittin Böcek’in durumuyla ilgili hastaneden açıklama

Corona virüsü tedavisinin ardından akciğerlerinde gelişen rahatsızlık nedeniyle Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde yoğun bakımda uyutulan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, akciğerleri makineye bağlı olarak tedavi görüyor.

7 Eylül’den beri uyutulan Başkan Böcek’in, 35 gün sonra uyandırıldığı ileri sürüldü.

Ancak bu iddiadan kısa bir süre sonra açıklama yapan Akdeniz Üniversitesi, söz konusu iddiaları yalanladı.

17 AĞUSTOS’TA AÇIKLAMIŞTI

CHP'li Böcek, 17 Ağustos tarihinde sosyal medya hesabından Covid-19 test sonucunun pozitif çıktığını duyurmuş, herkese maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyması için uyarıda bulunmuştu.

Özel hastanede takibi yapılan Başkan Böcek, durumu kötüleşince 7 Eylül’de yoğun bakım ünitesine alınmış, 24 Eylül’de Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilmişti.

Akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle solunum sıkıntısı yaşayan Böcek’e, 10 gün önce daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi (nefes borusuna delik açılması) uygulanmıştı.

İlginizi ÇekebilirMuhittin Böcek'in son durumuna ilişkin açıklamaMuhittin Böcek'in son durumuna ilişkin açıklama İlginizi ÇekebilirMuhittin Böcek'in durumu iyiye gidiyorMuhittin Böcek'in durumu iyiye gidiyor
Yayınlanma Tarihi:18:07,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more