Batman’da filyasyon ekibindeki doktora saldırı

Batman'da filyasyon ekibinde görevli Doktor Emrah Yavuzkılıç, Covid-19 denetimi sırasında bir kişinin saldırısına uğradı. Saldırıda Yavuzkılıç'ın burnu kırılırken, saldırgan Recep K. tutuklandı.

Batman’da filyasyon ekibindeki doktora saldırı

Batman’ın Pazaryeri Mahallesi’nde geçen cumartesi akşamı Covid-19 vakasının bulunduğu adrese kontrole giden Doktor Emrah Yavuzkılıç, Recep K.’nın saldırısına uğradı. Yavuzkılıç’ın yapılan kontrolünde burnunun kırıldığı tespit edildi.

Konu ile ilgili Batman Valiliği de yaptığı açıklamada, saldırıya uğrayan Yavuzkılıç’ın gözlem altına alındığı, olaya karışan iki kişi hakkında maske ve sosyal mesafe kuralına uymamaları nedeniyle idari yaptırım cezası uygulandığı belirtildi.

Recep K. ise sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Olaya karışan diğer 2 şüpheli ise denetimli serbestlik şartıyla serbest bırakıldı.

O ANLARI ANLATTI

Yaşadıklarını anlatan doktor Emrah Yavuzkılıç, corona virüsü hastasına ilaç vermek için binaya girdiklerini ve asansör çalışmadığı için apartman görevlisinden yardım istediklerini belirterek şunları söyledi:

* Kapıcı da maskesizdi. Bina karantinaya alındığı için maske takılması konusunda uyardık. ‘Siz kim oluyorsunuz’ diyerek üzerimize yürüdü.

* ‘Kapıcı’ diye bildiğimiz şahıs, yumruk atmaya çalıştı. Tam kendimi korurken, arkadan biri, burnuma yumruk attı.

* Ben sonuna kadar davacıyım. Saldıran 3 kişiden 1’i tutuklandı. Sürecin takipçisi olacağız. (DHA)

Hastanede bir şiddet olayı da Manisa'dan İlginizi Çekebilir Hastanede bir şiddet olayı da Manisa'dan

 

Batman Corona Cumartesi Darp denetimli serbestlik doktor Manisa saldırı