Sözcü Plus Giriş

Bayram öncesi yazlıkçı akını başladı

65 Yaş üstü vatandaşların yanlarında refakatçi bulundurarak memleketlerine gidebileceği uygulamasından yararlanarak, dört günlük bayram tatili ve sokağa çıkma yasağını yazlıklarında geçirmek isteyenler Kuşadası’na akın etti. İlçenin 120 bin olan yerleşik nüfusunun yazlıkçılarla birlikte 400 bine ulaşması bekleniyor.

Latif SANSÜR
22:11 -

İstanbul, İzmir, Ankara gibi seyahat yasağı uygulanan illerde yaşayıp, sayfiye yörelerinde yazlığı olanların imdadına “65 yaş üstü vatandaşların yanlarında refakatçi bulundurarak memleketlerine gidebileceği “ uygulaması yetişti.

Dört günlük sokağa çıkma yasağı ve bayram tatilini büyük şehirlerde, apartman dairelerinde kapalı kalarak geçirmek istemeyenler yazlıklarına hareket etti. E-Devlet üzerinden kendileri ve refakatçileri için seyahat izin belgesi alanlar Kuşadası'nın girişinde uzun kuyruklar oluşturdu.

Trafik konvoyunun uzunluğu yer yer 2 kilometreyi buldu

OTELLERE YASAK, YAZLIKLAR SERBEST

Kuşadası'ndaki konaklama tesisleri genelgeler uyarınca müşteri kabul etmezken, Kuşadası'ndan Güzelçamlı mahallesine kadar uzanan 20 kilometrelik sahilde yüz bine yakın yazlığın büyük bölümü doldu.

Seyahat İzin Belgesi ile yazlıklarına gelenler, yaz aylarını deniz kenarında geçirecek. Pandeminin seyrine göre sezon sonunda yaşadıkları kentlere dönecek. Kuşadası'nın 120 bin olan ilçe nüfusunun, yazlıkçıların gelmesiyle birlikte 400 bin civarına çıkması bekleniyor.

İLGİLİ HABERSeyahat yasağına rağmen yazlıklara akın ettilerSeyahat yasağına rağmen yazlıklara akın ettiler
Son güncelleme: 00:38 23.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more