Bekçi adayları bekleyişte… Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bekçi olmak isteyen adaylar bekçilik mülakat sonuçlarını büyük bir merakla beklemekte. Adayların başarı sıralamasına esas giriş puanı; yazılı sınav puanının %25'i, fiziki yeterlilik sınav puanının % 25'i ve sözlü sınav puanının % 50'sinin toplamı olarak hesaplanacak. Bekçilik mülakat sonuçlarına dair detaylar haberimizde...

Bekçi adayları bekleyişte… Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bekçi adaylarının gözü Polis Akademisi’nden gelecek mülakat sonuçları açıklamasında. Bekçilik mülakatları yani sözlü sınavlar geçtiğimiz aylarda yapıldı. PA bekçilik mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarihi duyurdu mu? İşte merak edilenler…

BEKÇİLİK SINAV PUANI NASIL HESAPLANIR?

Başarı puanı hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılıyor. Unutmayın yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecek.

Çarşı ve mahallelerde bekçilik görevlerini üstlenmek isteyen adaylar sınava girdi. 120 dakika süren sınavda farklı kategorilerden 100 soru soruldu. Bekçi olabilmek için en az 50 puanı yakalamak gerekiyor. Adaylar sadece doğru yaptıkları puanlar üzerinden değerlendiriliyor.

Bekleyiş sürüyor! Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

BEKÇİLİK MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bekçilik mülakat sonuçlarına dair Polis Akademisi Başkanlığı tarafından herhangi resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Konuyla ilgili bilgiler netleştiği zaman haberlerimizde yer vereceğiz. Tahminlere göre sonuçların 2020 Ocak ayında açıklanması bekleniyor.

2019 BEKÇİ MAAŞLARI

Çarşı ve Mahalle Bekçisi; devlet tarafından İçişleri Bakanlığı bünyesinde 772 sayılı kanuna göre istihdam edilen, polis ve jandarma ile aynı yetkilere sahiptir. Buna göre bekçilik görevi yapan kişiler eğitim durumuna göre farklı maaşlar almaktadır.

Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından 2019 bekçi maaşları şu şekilde olmuştur.

Lise mezunu olan yeni bekçiler 3970 TL, üniversite ön lisans veya lisans mezunu olan bekçiler ise 4002 TL maaş almaktadır.

Eşi çalışmayan bekçilere aylık ek ödeme olarak 248 TL verilmektedir. Eşi çalışan bekçilere ise ek maaş ödenmez. 72 aydan küçük bir çocuğu bulunan bekçilere 58 TL ek ödeme yapılmaktadır. 72 aydan büyük çocuklar için ise 29 TL ek ödeme yapılmaktadır.

2020 bekçi maaşları aralık ayı enflasyon verilerinin açıklanması ile belli olacak.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...