Sözcü Plus Giriş

Bekçi tartıştığı kişiye önce biber gazı sıktı sonra bacağından vurdu

İstanbul Arnavutköy'de görev yapan bekçiler şüphelendikleri bir araçtaki kişilere kimlik kontrolünü yapmak istedi. Araçtaki şüphelilerden biri kimliğini vermek istemeyince bekçilerle arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine bekçi Mehmet A. 'Sen benim kimliğimi alamazsın' diyen Yüksel D.'ye biber gazı sıkıp, tabanca kabzesi ile vurdu. Bunun üzerine yerden aldığı sopayla bekçiye vuran Yüksel D., bekçi Mehmet A. tarafından bacağından vuruldu. O anlar ise bir vatandaşıın cep telefonu kamerasına yansıdı. 

12:37 -

Arnavutköy Hoca Ahmet Yesevi Caddesinde Cumartesi günü saat 19.45 sıralarında fırın önlerinde yoğunluk olmaması için çalışma yapan çarşı ve mahalle bekçileri şüphelendikleri bir aracı durdurarak kimlik kontrolü yapmak istedi.

Araçtaki şüphelilerden Yüksel D.(34) iddiaya göre mahalle bekçisi Mehmet A. ile ‘Sen benim kimliğimi alamazsın’ diyerek tartıştı. Tartışmanın büyümesiyle bekçi  Mehmet A., Yüksel D.’ye biber gazı sıkıp silahının kabzesiyle vurdu. Yüksel D. ise kendisine biber gazı sıkan bekçiye yerden aldığı sopayla saldırdı.

Foto: DHA/ Kimlik kontrolü sırasında sopalı saldırıya uğrayan bekçi saldırganı bacağından vurdu.

BACAĞINDAN VURDU

Bunun üzerine öfkelenen bekçi, tabancasıyla ateş ederek Yüksel D’.yi sol bacağından vurdu. Yaralanan şüpheli, ambulansla Arnavutköy Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralının hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Araçta bulunan diğer şüpheli Orhan D. ise hastanenin önünde yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerden Orhan D.’nin uyuşturucu madde kullanma, kasten yaralama, ruhsatsız silah bulundurma ve dolandırıcılıktan, Yüksel D.’nin ise kasten adam öldürmeye teşebbüs, kasten yaralama ve nitelikli yağma suçlarından kaydı olduğu öğrenildi.

OLAY ANI KAMERADA

Olay anı bir vatandaşın cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, bekçinin tartıştığı Yüksel D.’ye biber gazı sıktığı, bunun üzerine şüphelinin yerden aldığı sopayla bekçiye vurduğu, bekçinin ise şüphelinin ayağına tabancayla ateş ettiği görülüyor. (DHA)

Son güncelleme: 12:59 08.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more