Belediyedeki dev yolsuzlukta yeni gelişme! Başkan yardımcısı tutuklandı

Yalova Belediyesi'ndeki milyonluk yolsuzluk iddiası üzerine gözaltına alınan mali işler müdürü ile muhasebe elemanından sonra Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç de tutuklandı.

Belediyedeki dev yolsuzlukta yeni gelişme! Başkan yardımcısı tutuklandı

Yalova Belediye Başkanı CHP’li Vefa Salman, kurumun muhasebe biriminde görevli Reşat Ergin‘in kasadaki 1 milyon 21 bin lirayı zimmetine geçirip kaçmasının ardından suç duyurusunda bulundu. Belediyenin banka hesaplarını inceleyen yetkililer, Ergin’in paravan bir şirkete belli aralıklarla para aktardığını tespit etti.

Yürütülen soruşturma kapsamında belediyenin Mali İşler Müdürü Şenay Reyhan Kaş ile firari Reşat Elgin gözaltına alındı. Sorgularının ardından adliyeye sevk edilen Kaş ve Ergin, ‘zimmet ve resmi belgede sahtecilik’ten tutuklandı.

(FOTO: SÖZCÜ)

Reşat Ergin, polise verdiği ifadede; soruşturma konusu 32 işlemin Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç‘in talimatıyla yapıldığını iddia etti. İddialar üzerine Güleç ve iki kişi daha gözaltına alındı. Sorgusu tamamlanan ve adliyeye sevk edilen Güleç, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...