Sözcü Plus Giriş

Berberler ne zaman açılacak? Berber, güzellik salonu ve kuaförler için çalışma şartları belli oldu

Berber, kuaför ve güzellik salonları için yeniden açılma tarihi geçtiğimiz günlerde belli oldu. Berber, güzellik salonu ve kuaförlerde salgına karşı alınacak önlemler ve çalışma saatleri İçişleri Bakanlığı tarafından belirlendi. Peki berberler ne zaman açılacak? Virüse karşı ne gibi önlemler alındı?

19:04 -
Berberler ne zaman açılacak? Berber, güzellik salonu ve kuaförler için çalışma şartları belli oldu

21 Mart’tan beri kapalı olan berber, kuaför, ve güzellik salonları 11 Mayıs Pazartesi günü açılıyor. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklama ile açılacak olan berber, güzellik salonu ve kuaförlerde alınacak önlemler belirlendi. Peki berberler ve kuaförler ne zaman açılacak?

BERBER VE KUAFÖRLER NE ZAMAN AÇILACAK?

Corona virüsü salgınında atılacak adımları kabine toplantısı sonrasında basın mensupları ve vatandaşlarla paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Berber, kuaför, güzellik salonu gibi işletmeler 11 Mayıs'ta faaliyete geçebilecek. Alışveriş merkezleri 11 Mayıs'tan itibaren hizmet vermeye başlayabilecek” dedi.

BERBER KUAFÖR VE GÜZELLİK SALONLARINDA ALINACAK ÖNLEMLER

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Pazartesi günü açılacak olan berber, güzellik salonu, kuaförler, 09.00-21.00 saatleri arasında faaliyet yürütebilecek. Berber, güzellik salonu, kuaförlerde, müşterilere, randevu sistemiyle hizmet sunumu esas olacak. Bu iş yerlerinde çalışanlar muhakkak surette maske kullanacak, müşteriler ise işlem süresince maske kullanacak ancak yapılacak işleme göre müşteriler maskeyi çıkarabilecek” ifadelerine yer verildi.

İLGİLİ HABERİçişleri Bakanlığı'ndan berber, güzellik salonu ve kuaförlerle ilgili açıklamaİçişleri Bakanlığı'ndan berber, güzellik salonu ve kuaförlerle ilgili açıklama

 

İLGİLİ HABERMansur Yavaş'tan berber ve kuaförlere destek!Mansur Yavaş'tan berber ve kuaförlere destek!
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more