Bingöl depremini bildi! Naci Görür aylar öncesinden uyarmış

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde saat 17:24'te 5.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Birçok ilde hissedilen deprem için Prof. Dr. Naci Görür'ün aylar önce uyarı yaptığı ortaya çıktı. Görür, "Bingöl Karlıova'ya doğru, Palu ve ötesine dikkat etmek lazım" ifadelerini kullanmıştı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı’ndan alınan bilgiye göre, saat 17:24’te merkez üssü Bingöl’ün Karlıova ilçesi olan 5.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Yaklaşık yerin 5 kilometre derinliğinde olan deprem Elazığ, Tunceli, Erzurum ve Diyarbakır başta olmak üzere birçok ilde kuvvetli hissedildi.

“YEDİSU FAYI ÜZERİNDE BÜYÜK BİR DEPREM BEKLİYORUZ”

Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından depreme ilişkin şu ifadeleri kullandı:

Arkadaşlar merhaba, televizyonlardan sizleri bilgilendiremedim. Bildiğiniz gibi, Karlıova-Kaynarpınar'da 5,7 büyüklüğünde bir deprem oldu.

* Bu deprem KAF ile DAF'ın kesim yerine yakın ancak KAF üzerinde. Bu deprem birçok bakımdan önemli. Birincisi, biz Erzincan-Karlıova arasında Yedisu Fayı üzerinde büyük bir deprem bekliyoruz.

* Bu deprem bu hat üzerinde. Dolayısıyla, bu fayı tetikleyebilir, dikkatli olalım. İkincisi bugün olan depremin DAF'ın Bingöl-Karlıova segmanı ile ilişkisi yok. Bu segmanda hala büyük bir deprem bekliyoruz (devamı var).

NACİ GÖRÜR UYARMIŞTI

Bingöl’de meydana gelen depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür’ün aylar önce bölgeyle ilgili uyarı yaptığı ortaya çıktı. Görür yaptığı bir konuşmasında, “Bingöl Karlıova’ya doğru, Palu ve ötesine dikkat etmek lazım biraz. Veya Adıyaman, Malatya yöresi. Ve oradan Maraş’a olan kesimlere özenli olmak lazım” ifadelerini kullanmıştı. (SOZCU.COM.TR, DHA)

Bingöl'de art arda korkutan depremler! 7 kişi yaralandı İlginizi Çekebilir Bingöl'de art arda korkutan depremler! 7 kişi yaralandı  Hükümetten Karlıova depremiyle ilgili ilk açıklama! İlginizi Çekebilir Hükümetten Karlıova depremiyle ilgili ilk açıklama! Prof. Dr. Ahmet Ercan: Bölge 7 ve 7,1 büyüklüğünde depreme hazırlanıyor! İlginizi Çekebilir Prof. Dr. Ahmet Ercan: Bölge 7 ve 7,1 büyüklüğünde depreme hazırlanıyor! Bingöl Karlıova depreminde son durum! Deprem uzmanlarından kritik uyarılar İlginizi Çekebilir Bingöl Karlıova depreminde son durum! Deprem uzmanlarından kritik uyarılar

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...