Bir cenaze töreni ve iki düğün düzenlenmiş! 400 kişilik mahalle karantinaya alındı

Eskişehir’in Tepebaşı ilçesine bağlı Kızılcaören Mahallesi'nde 2 kişide corona virüsü (Covid-19) tespit edilmesi üzerine 400 kişiye test uygulandı. Test sonrasında 4 kişinin daha pozitif çıkması sonucu mahalle karantina altına alındı. Kızılcaören Mahalle Muhtarı Fesih Akkuş son günlerde bir cenaze töreni ve iki düğün düzenlendiğini ifade etti.

Bir cenaze töreni ve iki düğün düzenlenmiş! 400 kişilik mahalle karantinaya alındı

Tepebaşı ilçesine bağlı Kızılcaören Mahallesi'nde yaşayan 2 kişi corona virüsü belirtisi sebebiyle hastaneye gitti. Yapılan testler sonucu iki kişinin de testinin sonucunun pozitif çıktığı öğrenildi. Bunun üzerine Sağlık Müdürlüğü ekipleri mahallede yaşayan 400 kişiye corona virüsü testi uyguladı.

Test sonucunda 4 kişinin daha virüs taşıdığı anlaşılırken Eskişehir Valiliği Pandemi Kurulu hastalığın yayılmaması için Kızılcaören Mahallesi'nde karantina uygulaması kararı aldı.

Eskişehir Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından karantina kararı alınması üzerine mahalle giriş ve çıkışları demir bariyerlerle kapatıldı. Kızılcaören Mahallesi'nde yaşayan vatandaşların tüm ihtiyaçları Tepebaşı Kaymakamlığı koordinesindeki Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından karşılanıyor.

FOTO: İHA

“MAHALLE DIŞINDAN GELENLER DE OLDU”

Kızılcaören Mahalle Muhtarı Fesih Akkuş son günlerde bir cenaze ve 2 düğün yapıldığını ifade ederek şunları söyledi:

* Üç gün kadar önce 2 vatandaşımızın Covid-19 testleri sonucu pozitif çıktı. Ardından İl Sağlık Müdürlüğümüz ile diyaloğa girdik. Valilik kanalı ile tüm mahallede test yapıldı. Önceki 2 kişi dışında 4 kişinin daha testi pozitif çıktı. Bunun üzerine mahallemiz karantina altına alındı. Toplam 6 kişi dışında tüm testler negatif çıktı. Koronavirüs olanlar da hastanede tedavi altına alındı.

* Mahallemizde yaklaşık 10 gün önce bir cenazemiz vardı. Bu cenaze törenine mahalle dışından gelen kişiler de oldu. Onun ardından 1-2 düğün yapıldı. Bilemiyoruz, düğünlerden mi yoksa cenazeden dolayı mı hastalık bulaşmış.

* O nedenle hastalık mahallemizde çıktı ama 400 kişiye test yapıldı. Sadece 6 kişide pozitif çıktı, onlar da hastanede. Geri kalanı mahallemizde ve evlerinde, 12 gün daha karantina devam edecek. İHA

Şanlıurfa'da corona alarmı: İki günde 584 ev karantinaya alındı İlginizi Çekebilir Şanlıurfa'da corona alarmı: İki günde 584 ev karantinaya alındı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona düğün Eskişehir Sağlık Şanlıurfa
Loading...