Sivas'ın Altınyayla ilçesinde Covid-19 karantinasındaki genç, beklediği ambulans gelmeyince KPSS'ye giremedi. Sağlık birimleriyle defalarca iletişime geçtiğini ileri süren 28 yaşındaki Emre Dabak, "Sağlık ekipleri tarafından sınav salonuna götürüleceğim söylendi ancak kimse gelmedi. Bir yıl bu sınava hazırlanmıştım" dedi.

Loading ...

Sivas'ın Altınyayla ilçesinde yaşanan 28 yaşındaki Emre Dabak, Covid-19 nedeniyle 12 gündür karantinadaydı.

AMBULANS GÖNDERİLECEĞİ SÖYLENDİ ANCAK…

Dabak, il merkezinde düzenlenen sınava gidebilmek için bağlı bulunduğu sağlık kuruluşundan izin istedi. Dabak'a karantinada bulunduğu için toplu taşıma araçlarına binemeyeceği belirtilerek, sağlık ekipleri tarafından sınav salonuna götürüleceği söylendi.

Ancak beklediği ambulans gelmeyince genç sınava gidemedi.

BİR YILDIR BU SINAVA HAZIRLANIYORDU

Gelmeyen ambulansla bir yıllık emeği boşa giden Emre Dabak, şu ifadeleri kullandı;

*Covid-19 nedeniyle karantinaya alındım. Geçtiğimiz hafta bağlı bulunduğum sağlık kuruluşundan KPSS sınavı için izin istedim. Özel aracım olup olmadığını sordular.

“TEYİT İÇİN 112'Yİ ARADIM”

*Olmadığını söyleyince sağlık ekipleri tarafından sınav salonuna götürüleceğim söylendi. Sınavdan bir gün önce teyit için 112'yi aradım. Adres güncellemesi yapılarak yardımcı olacaklarını söylediler.

*Bugün erken kalkıp tekrar aradım. Bilgiler yeniden güncellendi. Ancak gelen giden olmadı. Karantinada olduğum için kendim de gidemedim.

*Sınava gireceğim salon ilçemize 50 dakika mesafede. Bir yıl bu sınava hazırlanmıştım. İHA

KPSS LİSANS SINAVININ İLK AYAĞI TAMAMLANDI
ÖSYM'nin Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri olarak iki oturumda gerçekleştirdiği KPSS'nin ilk ayağı 6 Eylül'de tamamlandı. Adaylar, sabah saat 10.15'te ilk sınav olan “Genel Kültür ve Genel Yetenek' sınavına girdi. Öğleden sonraki oturumda da “Lisans Eğitim Bilimleri' sınavı yapıldı. 13 Eylül'de ise, Alan Bilgisi Sınavı yapılacak. Öğrencilerin merakla beklediği sınav sonuçları 22 Ekim'de açıklanacak.

 

İLGİLİ HABERKPSS'de isyan ettiren iddia: Coronalılar aynı okulda sınava girdi, gözetmenlere haber verilmedi İLGİLİ HABERKPSS'ye bir dakika geç kalan genç kızın gözyaşları Yayınlanma Tarihi: