Bodrum açıklarında hortum dehşeti

Muğla’nın Bodrum ilçesi açıklarında bu sabah saatlerinde meydana gelen dev su hortumu korkuya neden oldu. Bazı turistik tesislerde maddi hasar meydana geldi.

Bodrum açıklarında hortum dehşeti

Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Akyarlar Mahallesi açıklarında bu sabah saatlerinde beliren 3 dev su hortumu bölgede heyecan yaşanmasına neden oldu. Su hortumlarının Bodrum'a 6 mil uzaklıktaki Yunanistan'a ait İstanköy adasının kuzeyinde önce Sömbeki, ardından Rodos adasına yöneldiği belirtildi.

DEV HORTUMLARI GÖRÜNCE ŞOK OLDUK

Görgü tanıklarından 48 yaşındaki Halim Güneş “Sabah erken saatlerde yürüyüşe çıkmıştım, birden İstanköy adasının güneyinde beliren ikisi büyük birisi küçük su hortumu adanın kuzeyine doğru hareket etti. Geçtiğimiz yılda bu hortum Akyarlar'ı ve Turgutreis'i vurmuş büyük maddi hasar yaratmıştı. Buraya gelecek diye heyecanlandık. Ancak hortumlar Datça istikametinden Sömbeki ve Rodos adasına doğru çok büyük bir hızla hareket etti. Bölgede iki gündür yağışlı ve fırtınalı hava vardı, onun etkisi olacak diye düşündük” dedi.

Tekirdağ'ı hortum vurdu: Ağaçları devirdi, çatıları uçurdu İlginizi Çekebilir Tekirdağ'ı hortum vurdu: Ağaçları devirdi, çatıları uçurdu

 

Antalya'daki orman yangınında hortum paniği! İlginizi Çekebilir Antalya'daki orman yangınında hortum paniği!