‘Bomba var beni vurun’ dedi, altından dram çıktı!

İstanbul’da “çantamda bomba var” diye paniğe sebep olan kişinin intihar etmek için tren raylarına indiği anlaşıldı. Polislere “Beni vurun” dediği öğrenilen 29 yaşındaki Gökhan D.’nin 7 yaşından beri kas hastası olduğu, ağır işlerde çalışamadığı ve psikolojik sorunlar yaşadığı öğrenildi. Kendisini teslim alan polislere “Neden kurtardınız, kendimi trenin altına atacaktım” ifadelerini kullandığı belirtilen Gökhan D.’nin “Bomba var” dediği çantasından sadece elbiseleri çıktı.

Bakırköy, Yenimahalle Marmaray İstasyonu yakınanda saat 13.30 sıralarında rayların üzerinde oturan bir kişiyi görenler durumu polise bildirdi. Olay yerine ulaşan polis ekipleri, durumu anlamaya çalışırken, raylarda oturan şüpheli sırt çantasında bomba olduğunu ve kendisini öldüreceğini söyledi.

BOMBA EKİPLERİ ÇAĞRILDI

Şüphelinin sözleri üzerine olay yerine Bomba İmha Uzmanı polisler ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri sevk edildi.

‘BOMBAYI PATLATACAĞIM BENİ VURUN’

Şüpheli ile görüşme yapması için müzakere timleri de bölgeye çağrıldı. Polis ekiplerinin görüşme yaptığı şüphelinin “bombayı patlatacağım beni vurun” dediği öne sürüldü.

Yapılan görüşmelerde, şüphelinin 29 yaşındaki Gökhan D. olduğu anlaşıldı. Çantada bomba olduğu konusunda yalan söylediği tespit edilen Gökhan D. polisin, yaklaşık 1 saat süren çabası sonucunda ikna edilerek teslim oldu.

ÇANTADAN KIYAFET ÇIKTI

Polis ekiplerince muhafaza altına alınan şahsın Gökhan D.’nin yanındaki çantada bomba imha ekipleri de inceleme yaptı. Çantanın yanıcı, patlayıcı herhangi bir maddenin olmadığı belirlendi. Çanta’da Gökhan D.’ye ait kıyafetlerin olduğu belirlendi.

İstanbul'da hareketli dakikalar: 'Çantamda bomba var' İlginizi Çekebilir İstanbul'da hareketli dakikalar: 'Çantamda bomba var'

7 YAŞINDAN BERİ KAS HASTASI

Paniğe sebep olan Gökhan D. yapılan görüşmede,  7 yaşında kas hastalığı geçirdiğini, o günden beri hastalığıyla ilgili sıkıntılar yaşadığını, işinin gücünün rast gitmediğini söylediği öğrenildi.

AİLESİ İLE PROBLEMİ VAR

İddiaya göre, psikolojik sorunları olduğu ağır iş de çalışamadığını söyleyen Gökhan D.’nin ailesiyle problemleri olduğu artık yaşamak istemediğini o yüzden intihara kalkıştığını ifade ettiği belirtildi.

“NEDEN KURTARDINIZ ?”

Kendisini teslim alan polislere “Neden beni kurtardınız trenin altına atlayacaktım” dediği belirtilen Gökhan D. hakkında  “Halkı Korku ve Panik Yaratmak Amacıyla Tehdit” suçundan adli tahkikat başlatıldı. Gökhan D.’nin kasten yaralamadan kaydı olduğu öğrenildi.

Bakırköy'de siparişe gelen kurye yaşlı kadını boğarak öldürdü İlginizi Çekebilir Bakırköy'de siparişe gelen kurye yaşlı kadını boğarak öldürdü

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Bakırköy bomba Cinayet Corona intihar istanbul Polis
Loading...