Bomonti Bira Fabrikası’nın yıkımına başlandı

Şişli Müftülüğü'ne devredilen tarihi Bomonti Bira Fabrikası'nın yıkımına başlandı. İstanbul'un 130 yılına tanıklık eden binanın yerine dini kültür merkezi yapılacak.

Bomonti Bira Fabrikası’nın yıkımına başlandı

İstanbul’da Şişli İlçe Müftülüğü tarafından yerine dini kültür merkezi yapılacak olan tarihi Bomonti Bira Fabrikası’nın atıl durumundaki binasının yıkımına başlandı. Atıl halindeki binasında altı gün önce yangın meydana gelen fabrikanın yıkım çalımlarına başlandı.

Dün başlanan çalışmalar drone’la havadan görüntülendi. İki hafta içerisinde bitirilmesi planlanan yıkım sonrası içerisinde mescit, yurt ve otopark olacak dini kültür merkezinin yapımının başlaması bekleniyor.

(FOTO: DHA)

Yıkım şirketi yetkilisi Bülent Mendilli, “Buranın yıkımına dün başladık. Tahmini olarak 1-2 hafta kadar sürecek. Çevrede güvenlik önlemleri almamız gerekiyor. Yapımı hakkında bir bilgim yok. İnşaat ne kadar sürecek onu bilemiyorum” diye konuştu. (DHA)

Bomonti Bira Fabrikası Diyanet'e devredildi! İlginizi Çekebilir Bomonti Bira Fabrikası Diyanet'e devredildi! Şişli'de Bomonti seferberliği İlginizi Çekebilir Şişli'de Bomonti seferberliği

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...