Bu nasıl bürokrat?

TEDAŞ’da Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan inşaat mühendisi Bora Ülker sosyal medya hesabından siyasetçilere ağza alınmayacak hakaretlerde bulundu. Bora Ülker, çirkin paylaşımlarının haber olmasının ardından Twitter hesabına erişim sınırı getirdi.

Bu nasıl bürokrat?

20 yıldır Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş.'de (TEDAŞ) çalışan Bora Ülker'in sosyal medya hesabından attığı tweetler şaşkınlık yarattı. İnşaat mühendisi olan ve halen TEDAŞ Varlık Yönetimi Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Bora Ülker muhalefet partilerine ağza alınmayacak hakaretlerde bulundu…

Ülker, Twitter'daki sayfasından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Devlet Bahçeli ile bir fotoğrafını yayınlayarak “Esas duruşunu bozma. Bir gün hepiniz…” diye yazdı. Ardından CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın bir açıklamasını paylaşarak “Size Türk diyenin size Müslüman diyenin alayını…” diye yazdı.

İYİ Parti için de “İP'in bir ucu Kandil'de bir ucu Fetö'de… APLA ortada İP atlıyor. Ya arkasından giden ipsiz, sapsızlar.. Siz kimin İP'iyle kuyuya indiniz. Kuyunun sonu karanlık. Dibi görünmeyen kuyuya inme. Boğulursun cancağızım!” dedi.

‘YALANCI' DİYE YAZDI

Meral Akşener'e de “Yalancı” diyen Ülker, Akşener'in corona olması temennisinde bulundu. Ülker, Akşener'in fotoğrafını paylaşarak “Bu kadın müfteri, bu kadın yalancı! Ula Corona! Git görün ona! Ula bu karı teröristlere ve Fetö'cülere af çıkmadi diye mu bozuldi? Yoksa corana mi uğradi ona? Eeee kolay gelsün Corona.. Bakalum hanginuz daha kuvvetlü virus” dedi.

Ülker, DEVA Partisi Lideri Ali Babacan için “Hayırdır Sir Ali! Kendini Ali Baba bu ülkeyi de Ali Babanın çiftliği mi sandın? Kraliçenin gülüne FETÖ suyu verilmiş sen de bu zehiri aktarlarda millete deva mı satıyorsun! Senin gibi beslemelerin, besmelesiz ağızlara Devlet Beyi alması reva mı hakka! Senden gelen deva devamıdır halka” dedi.

HESABINA SINIRLAMA GETİRDİ

Bora Ülker, çirkin paylaşımlarının haber olmasının ardından gelen tepkiler üzerine Twitter hesabına sınırlama getirdi. Bu sabaha kadar tüm kullanıcılara açık olan hesap yalnızca onaylı takipçilerin görebileceği şekilde yeniden düzenlendi.

Bora Ülker hesabına erişim engeli getirdi

 

İŞTE O TWEETLER

AKŞENER'E ‘KORONA OL' DEDİ
Bora Ülker attığı tweetlerden birinde İYİ Parti lideri Meral Akşener'in korona kapmasını istedi. Akşener için “Bu karı” dedi.

CHP'Lİ ÖZTRAK'A DA HAKARET ETTİ
Sosyal medya hesabından CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın bir açıklamasını paylaşan Bora Ülker, “Size Müslüman diyenin…” yazdı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...