BUDO’da tek fiyata geçildi

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUDO’da yolcu bilet fiyatlarında yüzde 40 indirim yaptı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BUDO fiyatlarında sefer saati, günü ve yönü fark etmeksizin 39 TL’lik tek fiyat uygulamasına geçildiğini söyledi.

BUDO’da tek fiyata geçildi

Bursa AKP’li Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan ve İstanbul ile Bursa arasında deniz ulaşımının önemli bir markası haline gelen BUDO'da yolcu bilet fiyatlarında yüzde 40 indirim yapıldı.

Bursa ile İstanbul arasında kaliteli, ekonomik ve güvenli deniz ulaşımının sağlanması amacıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 2013 yılında seferlere başlayan ve yılda ortalama 1 milyon yolcu taşıyan BUDO, bilet fiyatlarında indirime gitti. Daha önce tam 65, öğrenci 53, engelli ve gaziler için 45 TL olan bilet ücretleri 39 TL'ye indirilerek, tek fiyat uygulamasına geçildi. Tam bilette yüzde 40'lık bir indirim gerçekleştirildi.

“İKİ YIL ÖNCESİNİN FİYATLARINA GERİ DÖNDÜK”

Burulaş Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar ve AKP Mudanya ilçe Başkanı İnci Söğütlü ile birlikte Mudanya'daki BUDO İskelesi'nde açıklama yapan Aktaş, “Hiçbir koşul ve şart olmadan, sefer saati, günü ve yönü fark etmeksizin tüm BUDO fiyatlarımızı 39 TL'ye indirerek, 2 yıl önceki fiyatlarımıza dönmüş oluyoruz. Uygulamamız ilk günden etkisini gösterdi ve normalde 70 -75 yolcu ile kalkarken, bu sabah 130 yolcuyla kalktık. Bu kısa süreli bir uygulama değil. Kış ve bahar dönemi boyunca vatandaşlarımız bu cazip fiyat uygulamasından yararlanabilecek” dedi.

Bu arada Bursa – İstanbul arasında günlük karşılıklı 3 olan sefer sayıları 12 Ekim Pazartesi gününden itibaren 4'e çıkarılacak.