Sözcü Plus Giriş

Büyükşehirin önlemleri işe yaradı! Ankara sokakları boş kaldı

Ankara'da, kentin en yoğun alanlarından 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı ile Güvenpark'taki tüm banklar, yasağa rağmen dışarıya çıkan 65 yaş ve üstü vatandaşların oturmaması için şeritlerle kapatıldı.

17:03 -

Ankara Büyükşehir Belediyesi, corona virüsü tedbirleri kapsamında kent genelindeki çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda belediye ekipleri, başta toplu taşıma araçları olmak üzere okullar, camiler, resmi kurumlar, kafeler ile cadde ve sokakları dezenfekte etti.

Belediye görevlileri, 65 yaş ve üstü vatandaşlara uygulanan sokağa çıkma yasağını ihlal edenlere karşı alınan önlemler kapsamında ise 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı ile Güvenpark’taki tüm bankları şeritle kapattı.

MEYDAN SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ

65 yaş üstü vatandaşların oturmaması için banklar ve diğer oturma alanlarının etrafına şerit çekilerek önlem alınmış oldu. Oturma alanlarının şeritle kapatılmasıyla birlikte meydan tamamen sessizliğe büründü. Meydandaki durgunluk, havadan drone ile çekilen görüntülere de yansıdı. DHA

İLGİLİ HABERBursa ve Edirne'de Corona tedbiri olarak bankları söktüler!Bursa ve Edirne'de Corona tedbiri olarak bankları söktüler!
Son güncelleme: 17:55 25.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more