Çanakkale’de okullar tatil mi? Çanakkale beyaza büründü…

Çanakkale'de devam eden kar yağışı sonrası Çanakkale-Çan yolu beyaza büründü. Öğrencilerin gözü kulağı ise Çanakkale Valiliği'nden gelecek okul tatili açıklamasında. Peki Çanakkale'de okullar tatil mi?

Çanakkale’de okullar tatil mi? Çanakkale beyaza büründü…

Çanakkale’nin bazı ilçelerinde dün geceden itibaren etkili olmaya başlayan kar yağışı sonrası Çanakkale-Çan yolu beyaza büründü. Çanakkale merkezde poyraz fırtınası etkili olurken, bazı ilçelerde ise yoğun kar yağışı görülüyor. Bozcaada ve Gökçeada’da ise fırtına nedeniyle okullar tatil ilan edildi. Çanakkale’nin iki ilçesinden kar tatili haberi geldi.

ÇANAKKALE’DE OKULLAR TATİL Mİ?

Çanakkale’nin Çan ve Yenice ilçelerinde yoğun kar yağışı sebebiyle okullar 1 gün tatil adildi.

Çanakkale merkezde dahil olmak üzere gece başlayan kar yağışı ilçe ve köylerde de etkili oldu. Çan ilçe merkezindeki yeşil alanlar kar nedeniyle beyaza bürünürken, Çan ve Yenice ilçelerinde kar yağışı sebebiyle okullar 1 gün tatil edildi. Çan Belediyesi ekipleri, sürücülerin güçlük yaşamaması için ana arterlerde buzlanmalara karşı tuzlama çalışmaları yaparken, temizlik personeli de sabah erken saatlerde ilçe içerisindeki kaldırımlarda biriken karları temizledi. Kar lastiği olmayan araç sürücüleri yollarda zor anlar yaşadı. (İHA-DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...