Sözcü Plus Giriş

İstanbul Valisi Yerlikaya, pilotların son sağlık durumunu açıkladı

İzmir-İstanbul seferini yapan ve 177 yolcusu bulunan yolcu uçağı, pisten çıkarak parçalandı. Kazada 1 kişinin öldüğü, 157 kişinin ise yaralandığı öğrenildi. Kaza sonrası kokpitte olduğu belirlenen pilotları ağır yaralı olarak kurtarıldı. Pilotların durumunun iyi olduğu belirtildi.

Güncellenme: 23:00, 05/02/2020
İstanbul Valisi Yerlikaya, pilotların son sağlık durumunu açıkladı

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda İzmir-İstanbul seferini yapan bir yolcu uçağı, iniş yaptıktan sonra pistten çıkarak toprak zeminde parçalandı.

İstanbul Valisi Yerlikaya, uçakta 177 yolcu, 4 mürettebat ve 2 pilotun olduğunu belirtti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise kaza sonucu 1 kişinin öldüğünü, 157 kişinin yaralandığını açıkladı.

PİLOTLARIN SAĞLIK DURUMU İYİ

Bazı yolcular uçaktan indirilerek tahliye edildi. Uçağın kokpitinde olduğu belirlenen pilotların ağır yaralı olarak uçaktan çıkarıldığı öğrenildi. İstanbul Valisi Yerlikaya ise, pilotlarının durumlarının iyi olduğunu belirtti.

İHA

SABİHA GÖKÇEN HAVA TRAFİĞİNE KAPATILDI

Özel bir havayolu şirketinin İzmir-İstanbul seferini yapan uçağın iniş yaptıktan sonra kayarak pistin sonundaki toprak zemine çıkmasının ardından Sabiha Gökçen Havalimanı iki saat hava trafiğine kapatıldı. Havada iniş için izin bekleyen uçaklar ise İstanbul Havalimanı’na ve çevre illere yönlendiriliyor. (İHA)

İlginizi ÇekebilirPistten çıkan uçakla ilgili telsiz konuşmaları ortaya çıktı!Pistten çıkan uçakla ilgili telsiz konuşmaları ortaya çıktı!
Yayınlanma Tarihi:19:42,