Sözcü Plus Giriş

Çekici terörüne valilikten soruşturma

İstanbul Valiliği, Kadıköy'de çekicinin kaldırdığı araçtan düşen yaşlı kadının yaralandığı olayla ilgili çekici operatörü ve trafik polisi hakkında soruşturma açıldığını açıkladı. Valiliğin açıklamasında kazanın tüm yönleriyle soruşturulduğu ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın süreci bizzat takip ettiği belirtildi. 

Habip ATAM
15:48 -

Acıbadem Mahallesi, Acıbadem Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, Çiğdem Cingi, 79 yaşındaki annesi Leyla Çetinkol’la fatura yatırmak için evden çıktı. Hukukçular Sitesi önündeki yolda yer alan cebe aracını park eden Cingi, fatura merkezine gitmek üzere araçtan indi. Bu sırada bir çekici park halindeki aracın başına geldi. Yandan kaldırmalı çekici operatörü, aracı kontrol etmeden hemen yüklemek istedi. Bu sırada arka koltukta oturan 79 yaşındaki Çetinkol, panik yaparak kapıyı açtı. Olay yerindeki kağıt toplayıcısının uyarılarına da aldırış etmeyen çekici operatörü aracı kaldırmaya devam etti.

ARAÇTAN DÜŞTÜ

Ne olduğunu anlamaya çalışan Leyla Çetinkol, araç çekiciye yükselirken, bir anda yere düştü. Çevredekilerin müdahale etmesi üzerine çekici operatörü panikleyerek, aracı yere bırakmak istedi. Ancak aracın yerde yatan yaşlı kadının üzerine doğru indiğini fark eren vatandaşlar yeniden bağırdı. İddiaya göre kağıt toplayan bir kişi, yaşlı kadını aracın altından alırken, operatör işlemi aracı indirmeyi durdurdu.

ALTI KIRIK OLUŞTU

Yaşanan kaza sebebiyle yaralanan kadın olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Çekici operatörünün ise gözaltına alındığı öğrenildi. Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Hastanesi’ne götürülen yaşlı kadının vücudunda, ikisi bacağında, ikisi kalçasında, ikisi kolunda olmak üzere, 6 kırık olduğu öğrenildi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Olayla ilgili İstanbul Valiliği bir açıklama yaparak, çekici operatörü ve trafik polisi hakkında soruşturma açıldığını duyurdu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Acıbadem Caddesi, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Otobüs Durağı yakınında yol üzerine park etmiş olan 34 XXX 798 plakalı aracın çekici ile alınması esnasında meydana gelen ve hepimizi derinden üzen kaza ile ilgili, Çekici Operatörü ve Trafik Polisi hakkında soruşturma açılmış ve müfettiş talep edilmiştir. Araç çekme işlemi esnasındaki kaza tüm yönleri ile soruşturulacaktır. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya bu süreci bizzat takip etmektedir”

İLGİLİ HABERBunun adı çekici terörü! Yaşlı kadın ölümden döndüBunun adı çekici terörü! Yaşlı kadın ölümden döndü

VALİLİKTEN ‘GEÇMİŞ OLSUN' DİLEĞİ

Açıklamada, “Geçmiş olsun” dilekleri de belirtilirken, “Bu üzücü kaza nedeniyle yaralanan ve hastanede tedavi gören Leyla Çetinkol Hanımefendiye ve tüm yakınlarına üzüntülerimizi ve geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” denildi.

Son güncelleme: 16:15 15.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more