Ceyhun Uzun kimdir? 2020 Survivor’ın gözde isimlerinden Ceyhun Uzun’un merak edilenleri…

2020 Survivor serüveni başladı. İlk haftaya gönüllüler takımından Ceyhun Uzun'un hikayesi damgasını vurdu. Ceyhun Uzun’un Prens William ve Prens Harry’nin Kensington sarayına davet edildiği ortaya çıktı. İngiltere Maraton koşusunda 3 dünya rekoru bulunan Ceyhun Uzun atletik yapısıyla da dikkat çekiyor. İşte Survivor Ceyhun Uzun hakkında merak edilenler...

Ceyhun Uzun kimdir? 2020 Survivor’ın gözde isimlerinden Ceyhun Uzun’un merak edilenleri…

Survivor adasının dikkat çeken isimlerinden olan Ceyhun Uzun’un hayatına dair ayrıntılar merak ediliyor. Ceyhun Uzun kimdir nereli ve kaç yaşında gibi soruların yanında Prens William ve Prens Harry’nin Kensington sarayına davet edilmesiyle ilgileri üzerine toplayan Ceyhun Uzun’un hayatı haberimizde…

SURVİVOR CEYHUN UZUN KİMDİR?

İngiltere Maraton koşusunda 3 dünya rekoru var. (1. 2017 En hızlı koşu 5 kişi birlikte Scooby doo arabanın içinde koşarak, 2. 2018 En hızlı maraton 6 kişi Ghostbusters arabanın içinde koşarak, 3. 2019 En hızlı maraton 6 kişi Thunderbirds uçak içinde koşarak.)

İngiltere’de 2 olimpiyat derecede AJ BELL Triatlon dereceleri var. Londra, Atina, Berlin, Kıbrıs, Sydney, Türkiye maratonu koştu.

2018 yılında polisler arasına seçildi ve Prens William ve Prens Harry’nin Kensington sarayına davet edildi. 2 kere bisiklet turuna çıktı. İlkini Londra’dan Paris'e 24 saatte tamamladı. İkincisini ise Londra’dan Brugge’a 22 saatte tamamladı. En son koşusunu Kuzey kıbrısta 2019 yılında gerçekleştirdi.

2017 yılında eşiyle birlikte Londra’da Tanyel's Smile (Tanyel'in Gülüşü) ismiyle kendi vakıflarını kurdu.
Tek kızı olan Tanyel’i 2016 yılında kanser yüzünden kaybetti. KKTC’de 0-24 yaş arası kanserle mücadele eden çocuklar ve ailelerine yardım etmeye başladı.

CEYHUN UZUN’UN KENDİ AĞZINDAN HAYATI VE KIZININ HİKAYESİ

Survivor 2020’nin ilk bölümünde, kızını kaybettiği günleri anlatan gönüllüler takımından Ceyhun’un hikayesi dinleyenleri duygulandırdı…“Dört yaşındayken annem-babam ayrıldı. Ben ve kardeşimi baba aldı, İngiltere'ye yerleştik. 19 yaşında polisliğe müracaat ettim ve kazandım. 1988'le eşimle tanıştım Kuzey Kıbrıs'ta, 1990'da evlendik, 1995'te kızımız doğdu Tanyeli. Çok süper bir çocuktu, mutluyduk, çok bir şey istemezdik hayattan. 2013'te kızımın 18. Yaş doğum gününü kutladık. 6 gün sonra bir sızı vardı göğsünde, hastaneye götürdük. Tanyeli güçlü bir çocuktu. Kaburga kemiğinde bir şey buldular, kemik kanseri çıktı. Tedaviler 2.5 yıl sürdü, kızım pozitif durdu sonuna kadar. 2.5 yıl sonra kanser temizlendi, sanki yeni doğduk dünyaya. Eşim işine döndü, kızım okuluna döndü ama bir korku vardı içimde. Maalesef 6 ay sonra baş ağrısı vardı. Götürdük hastaneye, 3-4 gün bekledik. Dedi ki netice ne olursa olsun bana söylemeyin, doktorun yüzünden hemen anladım. Dedi ki 3 haftası kaldı kızınızın. 21 yaşında nişan yapmak istiyordu erkek arkadaşınla, nişanı öne çektik. Çok mutluydu, sarıldı bana. Çok severdi nişanlısını. Maalesef 2016'nın başında Tanyeli'mizi kaybetti, inşallah o bir melek oldu. Ben işe devam ettim 1 ay sonra, eşim kendinde değildi. Hiçbir şey incitemez beni artık ondan sonra, hiçbir şey zor değil.”

İngiltere’de çok sayıda rekora imza atan Ceyhun’un kızının kanser mücadelesini anlattığı o anlar…

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...