CHP’den ‘Işıklar yanıyor’ açıklaması: Demokrasiye bir katkısı yok

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Anayasa Mahkemesi Üyesi Engin Yıldırım'ın "Işıklar yanıyor" paylaşımını eleştirdi: Hakimler ve savcılar kararlarıyla anılmalı. Bu tweet'in; tweet'i atana, bulunduğu kuruma, demokrasiye bir katkısı yoktur.

CHP’den ‘Işıklar yanıyor’ açıklaması: Demokrasiye bir katkısı yok

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de bir basın toplantısı düzenledi. Anayasa Mahkemesi Üyesi Engin Yıldırım’ın “Işıklar yanıyor” paylaşımıyla ilgili bir açıklama yapan Özel, şunları söyledi:

– Hakimler ve savcılar kararlarıyla anılmalı. Siyasi çağrışımlara neden olabilecek bu tip spekülasyonlara neden olabilecek işler görevdeki hakimlerin savcıların işi değildir.

BİRİ DIŞINDA HEPSİ AKP DÖNEMİNDE ATANDI

– Bu tweet’in; tweet’i atana, bulunduğu kuruma, demokrasiye bir katkısı yoktur. Şu anda Anayasa Mahkemesi üyelerinin biri dışında hepsi AKP döneminde atanmıştır.

– Paylaşımı yapan Engin Yıldırım, AKP döneminde YÖK kontenjanından gelmiştir. “Işıkları yanıyor” paylaşımına İçişleri Bakanlığı benzer bir cevap veriyorsa; AKP’nin 18 yılda ülkeyi getirdiği durum ortadadır.

Son dakika... Erdoğan'dan Anayasa Mahkemesi açıklaması İlginizi Çekebilir Son dakika... Erdoğan'dan Anayasa Mahkemesi açıklaması AYM'den 'Işıklar yanıyor' açıklaması İlginizi Çekebilir AYM'den 'Işıklar yanıyor' açıklaması Önce AYM üyesi sonra İçişleri Bakanlığı... Işık düellosu İlginizi Çekebilir Önce AYM üyesi sonra İçişleri Bakanlığı... Işık düellosu