Sözcü Plus Giriş

CHP’li Başarır: Bundan büyük ayıp var mı?

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır TBMM'de yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Burhan Kuzu üzerinden verdiği örnekle hukuk sistemini eleştirdi. Başarır, " Bir uyuşturucu baronunun tahliyesi için hakime baskı yapan Burhan Kuzu, bugün hala Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi. Bundan büyük ayıp var mı?Ülkenin yargıda ve adalette geldiği nokta bu işte!" dedi.

Sözcü Ankara
Güncellenme: 20:36, 12/04/2020
CHP’li Başarır: Bundan büyük ayıp var mı?

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Burhan Kuzu üzerinden verdiği örnekle hukuk sistemini eleştirdi.

TWITTER’DAN PAYLAŞTI

Twitter üzerinden paylaşım yapan Başarır, “Bir uyuşturucu baronunun tahliyesi için hakime baskı yapan Burhan Kuzu, bugün hala Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi. Bundan büyük ayıp var mı?Ülkenin yargıda ve adalette geldiği nokta bu işte!” ifadelerini yazarak TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmayı yayınladı.

BUNDAN BÜYÜK AYIP VAR MI BU ÜLKE İÇİN

AKP hükümeti tarafından atanılan hakimlerin bugün terörist sıfatıyla yargılandığını belirten Başarır konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

* Uyuşturucu baronları çıkacak mı diyorsunuz? Bakın sarayın hukuk kuruluna kim var, Burhan Kuzu…Ne diyor hakim biliyor musunuz? ‘Bir uyuşturucu baronunun tahliyesi için bana baskı yaptı’ diyor ama bu lekeyi bize atıyorsunuz, bu olacak birşey mi?

* Terör diyorsunuz 2010-2011-2012-2013’te 3 bin tane hakim ataması yapıldı. Yahu şimdi bunlar terörist sıfatıyla yargılanıyor buna ne diyeceksiniz?

* Siz atadınız bunları ve bu teröristlerin vermiş olduğu kararla mahkum olanların infazını tartışıyoruz burada. Bundan büyük bir ayıp var mı bu ülke için…

İlginizi Çekebilir Burhan Kuzu'nun 5 yıl hapsi istendi Burhan Kuzu'nun 5 yıl hapsi istendiİlginizi ÇekebilirAKP'li Burhan Kuzu savcılığa ifade verdi!AKP'li Burhan Kuzu savcılığa ifade verdi!

 

Yayınlanma Tarihi:20:35,