CHP’nin ABD Temsilciliğinden 100 bin maske

Amerika’da yaşayan vatandaşlar da COVID-19 ile mücadele seferberliğine 100 bin maske yaptırarak katıldı. CHP’nin ABD Temsilcisi Yurter Özcan, “Eczanelerde dağıtımında yaşanan ciddi sorunlar ve satışının yasaklanması yüzünden, bir çok vatandaşımız maske temin edemiyor” dedi.

CHP’nin ABD Temsilciliğinden 100 bin maske

Yurter Özcan, Türkiye'de hala ihtiyaç varken; maske, koruyucu önlük ve solunum cihazı gibi ihtiyaçların yurtdışına hibe veya satışının yasaklanmasını istediklerini belirtti. Özcan, kendi vatandaşlarımızın ihtiyacı giderildikten sonra, bu tür insiyatifler alınmasını önerdi.

Özel olarak ürettirilen yüksek kalite, cerrahi maskeler Ankara, İstanbul ve İzmir'de belediyeler ve CHP örgütleri tarafından dağıtılacak. Özcan, bu zorlu süreci atlatana kadar arkadaşlarıyla birlikte ellerinden gelen desteği sürdüreceklerini söyledi.

e-Devlet ücretsiz maske başvuru nasıl yapılıyor? Ücretsiz maske eczanelerden nasıl alınacak? İlginizi Çekebilir e-Devlet ücretsiz maske başvuru nasıl yapılıyor? Ücretsiz maske eczanelerden nasıl alınacak? Güney Afrika Devlet Başkanı'nın maske ile imtihanı kamerada İlginizi Çekebilir Güney Afrika Devlet Başkanı'nın maske ile imtihanı kamerada

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Afrika Amerika Ankara CHP Corona e-devlet Güney Afrika Hibe Hükümet istanbul izmir Maske nasıl yapılır pazar Türkiye
Loading...