Sözcü Plus Giriş

Cizre’de maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında Şırnak’ın Cizre ilçesinde, maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı. Karar, Cizre İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alındı.

23:02 -
Cizre’de maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı

Cizre İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu corona virüsü ile mücadele çerçevesinde gerekli tedbirleri kararlaştırmak için Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Davut Sinanoğlu başkanlığında toplandı.

İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile corona virüs salgınının toplum sağlığına yönelik oluşturduğu riski yönetmek, sosyal izolasyonu temin ve kişiler arası bulaşmayı en aza indirmek amacıyla maske takmak zorunlu hale getirildi.

YAN YANA YÜRÜMEK DE YASAKLANDI

Cizre Kaymakamlığından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

*Kamu kurum ve kuruluşları-özel sektör işletmelerinin toplu çalışma alanları, toplu taşıma-özel araçlar, park, cadde, sokak gibi alanlarda maske kullanılması zorunludur.

*Ayrıca birden fazla kişinin bir arada yürümemesi, toplanmaması, sitelerin park ve bahçelerinde toplu halde bulunulmaması ve sosyal mesafenin korunması ile hijyen kurallarına uyulması ile ilgili tedbirler alınmasına karar verilmiştir.

*Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir. İHA

İLGİLİ HABERSon dakika... Türkiye'deki corona virüsü salgınında son veriler açıklandı (28.05.2020)Son dakika... Türkiye'deki corona virüsü salgınında son veriler açıklandı (28.05.2020)
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more