Çöken bina üzerlerine düştü! Kabusu yaşadılar

Bahçelievler'de çöken binanın üzerine devrildiği apartmanda yaşayan ve torunu ile kızıyla birlikte mahsur kalan Bahtiyar Cengiz, yaşadıklarını anlattı. Olay anında büyük korku yaşadığını ifade eden Cengiz, "Bina birden üstümüze yıkıldı. Torunum ve kızım yan odadaydı" dedi.

Bahçelievler, Siyavuşpaşa Mahallesinde bulunan ve kentsel dönüşüm sebebiyle bir ay önce boşaltıldığı öğrenilen bina çöktü. Çöken binanın bir kısmının üzerine düştüğü yan binada yaşayan Bahtiyar Cengiz isimli kadın hafif şekilde yaralandı. İtfaiye ekipleri tarafından merdiven yardımıyla binadan çıkarılan üç kişinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Ambulansla Bahçelievler Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Bahtiyar Cengiz tedavi altına alınırken, yaşadığı korku ve panik de yüzüne yansıdı. Yaşadıklarını kâbusu anlatan Bahtiyar Cengiz, “Bina birden üstümüze yıkıldı. Benim de üstüme geldi. Torunum ve kızım yan odadaydılar” dedi.

KIZINI OKULDAN ALMAK İÇİN ÇIKTI SON ANDA KURTULDU

Çöken binanın altında kalmaktan son anda kurtulan Elif Cengiz de yaşadıklarını anlattı. Kızını okula bırakmak için aracına bindikten sonra binanın çöktüğünü belirten Cengiz, “Arabayı geri hareket ettirdim yoksa benim de üzerime düşüyordu. ” dedi.

Cengiz korku dolu anları şu sözlerle anlattı: “Annemlerin binasının önünde aracımı park etmiştim. Kızımı okula bırakmak için araca bindim Tam hareket ettirdim. Binanın yıkıldığını gördüm. Her taraf toz bulutu oldu. Arabayı geri hareket ettirdim yoksa benim de üzerime düşüyordu.

Toz bulutu kalktıktan sonra annemlerin binasının üzerine çöktüğünü gördüm. Bina depremden dolayı boşaltılmıştı. Ama hiçbir şeklide ne belediye ne müteahhit hiçbir önlem alınmadı. Bina yanlamasına annemlerin binasının üstüne çöktü.

Bu sırada da annem mutfakta yemek yapıyor. Yattığı odaya gidiyor sonra. Televizyonu kapatayım derken üzerine yıkılıyor duvar. Şu anda hastanede annem. Durumu iyi.”  (DHA)

GÖRGÜ TANIKLARI O ANI ANLATTI

 

Son dakika: İstanbul'da bir bina çöktü İlginizi Çekebilir Son dakika: İstanbul'da bir bina çöktü

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...