Corona önlemi! Tüm okullara dağıtılacak

Sağlık Bakanlığı tarafından, öğrencilerin Corona virüsünden korunması için hazırlanan bilgi notu okullarda dağıtılacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bilim Kurulu'nca hazırlanan bilgilendirme notları Milli Eğitim Bakanlığımız aracılığıyla tüm velilerimize ulaştırılacaktır" dedi.

Corona önlemi! Tüm okullara dağıtılacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün okulların açılacağını, ailelerin tedirgin olmasını gerektiren bir durum olmadığını söyledi.

Velilerin solunum yolu enfeksiyonlarına karşı alması gereken tedbirlere dikkat çeken Bakan Koca, şu ifadeleri kullandı;

*Okullarda kış ayları da dahil sınıflar ve diğer alanlar sık havalandırılmalıdır. Eller sık yıkanmalı, kirli eller ile göz, burun ve ağza dokunmaktan kaçınılmalıdır.

*Özellikle hapşırma ve öksürme sonrasında ellerin su ve sabun ile iyice yıkanması önemlidir. Öksürüldüğünde veya hapşırıldığında ağız ve burun mendil ya da mendil bulunmadığı durumlarda dirsek içi ile kapatılmalıdır.

“HAZIRLANAN BİLGİLENDİRME NOTLARI ULAŞTIRILACAKTIR”

*Kağıt mendil kullandıktan sonra çöp kovasına atılmalı ve eller yıkanmalıdır. Solunum enfeksiyonu olan öğrencilerin evde istirahat etmesine özen gösterilmelidir.

*Hastalık döneminde bol sıvı tüketilmeli, beslenmeye dikkat edilmeli özellikle taze sebze ve meyve tüketilmelidir.

*Bilim Kurulu’nca hazırlanan bilgilendirme notları Milli Eğitim Bakanlığımız aracılığıyla tüm velilerimize ulaştırılacaktır. DHA

Çin, Corona virüsünden ölenlerin gömülmesini yasakladı! İlginizi Çekebilir Çin, Corona virüsünden ölenlerin gömülmesini yasakladı! Son dakika... Sağlık Bakanı Koca'dan Corona virüsü açıklaması: Yarın açıklayacağız İlginizi Çekebilir Son dakika... Sağlık Bakanı Koca'dan Corona virüsü açıklaması: Yarın açıklayacağız

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Bilim Çin Corona Milli Eğitim Bakanlığı Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı son dakika
Loading...