Corona testleri pozitif çıkınca mahalle karantinaya alındı!

Gümüşhane’nin Şiran ilçesindeki bir mahallede 11 kişinin corona virüsü testi pozitif çıkınca mahalle karantinaya alındı.

Corona testleri pozitif çıkınca mahalle karantinaya alındı!

Konuyla ilgili Gümüşhane Valiliğinden yapılan açıklamada, Şiran ilçesine bağlı Erenkaya Mahallesinde 11 kişinin corona virüsü (Covid-19) testinin pozitif çıktığı, yapılan filyasyon çalışmaları sonucu kamu sağlığının korunması ve virüsün yayılmasının önlenmesi amacıyla söz konusu mahallede karantina tedbiri uygulanmasına karar verildiği duyuruldu.

GİRİŞ ÇIKIŞLAR KAPATILDI

Erenkaya Mahallesinde ikamet eden veya il dışından buraya gelenlerin testlerinin pozitif çıkması ve temaslı kişilerin fazla olması nedeniyle mahallede en az 14 gün sürmesi beklenen karantina tedbiri kararı İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alındı ve saat 19.00 itibariyle bahse konu mahalleye giriş ve çıkışlar kapatıldı.

Gümüşhane'de 18 Temmuz günü merkeze bağlı Kaletaş köyünde 5 kişinin testi pozitif çıkınca köy corona virüsü tedbirleri kapsamında karantina altına alınmıştı. (İHA)

Güncel can kaybı ve vaka sayısı açıklandı! İşte 24 Temmuz corona tablosu... İlginizi Çekebilir Güncel can kaybı ve vaka sayısı açıklandı! İşte 24 Temmuz corona tablosu...

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Covid-19 Cuma Gümüşhane Sağlık Sağlık Bakanı sosyal medya söz Türkiye
Loading...