Sözcü Plus Giriş

Coronaya yakalanan kadının öptüğü muavin ve otobüstekilerin testleri negatif çıktı

İstanbul'dan Diyarbakır'a giden yolcu otobüsünde corona virüsü testi pozitif çıkan Süreyya Ç.'nin, kendisine yardımcı olduğu için alnından öpüp 50 TL bahşiş verdiği muavin Zafer Demir ile otobüste bulunan 29 kişinin corona virüsü testleri negatif çıktı.

Güncellenme: 19:30, 04/06/2020

İstanbul’da 3 gün önce Covid-19 testi yaptıran ve sonucu çıkmadan dün Diyarbakır’a doğru otobüsle yola çıkan Süreyya Ç., yoldayken hastaneden gelen telefonla corona virüsü testi sonucunun pozitif olduğunu öğrenişti.

Süreyya Ç., durumu muavine bildirdi. Bunun üzerine otobüs şoförü Süreyya Ç.’yi otobüsle Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bıraktı.  Süreyya Ç. otobüsten inerken, muavin Zafer Demir de valizini taşırken kendisine yardım etti.

Foto: İHA

Süreyya Ç. o sırada eldiven ve maske takmayan Demir’i, kendisiyle ilgilendiği için alnından öpüp, 50 TL para verdi. Süreyya Ç. hastanede karantinaya alındı.

Tekrar Diyarbakır’a doğru yola çıkan otobüs de durumun emniyet ekiplerine bildirilmesinin ardından Bolu’da durduruldu.

Foto: İHA

Dün akşam saatlerinde Bolu’da durdurulan otobüstekiler, Refika Baysal Toplum Sağlığı Merkezi’ne getirildi.

Otobüste bulunan 5’i çocuk 27 yolcu ile 3 personele, otobüsten sırayla indirilerek corona virüsü testi yapıldı. Otobüstekiler, daha sonra yollarına devam etti.

Süreyya Ç.’nin alnından öptüğü muavin Zafer Demir ve otobüstekilerin corona virüsü testlerinin sonucu negatif çıktı. Testlerin sonuçları otobüstekilerin bulundukları illerdeki Sağlık Müdürlüklerine gönderildi. (DHA)

İlginizi ÇekebilirCoronada sevindiren haberi vali verdi! '3 haftadır vaka görülmedi'Coronada sevindiren haberi vali verdi! '3 haftadır vaka görülmedi'İlginizi ÇekebilirErdoğan'dan aşı zirvesine corona virüsü mesajı!Erdoğan'dan aşı zirvesine corona virüsü mesajı!
Yayınlanma Tarihi:19:00,