Corona virüsü vaka sayılarında artış sürüyor! 24 Ağustos güncel vaka sayısı…

Corona virüsü vaka sayılarında son günlerde dikkat çekici yükselişler yaşanıyor. Corona nedeniyle dün 18 kişi hayatını kaybederken, Türkiye’deki toplam hasta sayısı 259 bin 692’ye, toplam vefat sayısı da 6 bin 139’a yükseldi. Dün akşam son verilere göre günün vaka sayısı ise 1443 olarak açıklandı. İşte corona virüsüne dair Fahrettin Koca'nın açıkladığı son rakamlar...

Corona virüsü vaka sayılarında artış sürüyor! 24 Ağustos güncel vaka sayısı…

Sağlık Bakanı Koca güncel corona verilerini açıkladı ve vakalarda büyük bir artış dikkat çekti. Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bugün yapılan yaklaşık 96 bin test sonucu 1.443 yeni hasta tespit edildi. Ağır hasta sayımız 800 civarında. Sağlık çalışanlarımız var gücüyle hastalarımızı iyileştirmeye çalışıyor. Hasta sayımızı düşürecek olan tedbirlerdir. Sonunda yenilen virüs olacak” ifadelerini kullandı.

Corona nedeniyle bugün 18 kişi hayatını kaybederken, Türkiye'deki toplam hasta sayısı 259 bin 692'ye, toplam vefat sayısı da 6 bin 139'a yükseldi.

Paylaşılan güncel verilere göre 743 kişi daha virüsü yenerek sağlığına kavuştu. Böylece toplam iyileşen kişi sayısı da 237 bin 908'e çıktı.

Tabloda ağır hasta sayısının 796 olduğu ifade edilirken hastalardaki zatürre oranın ise yüzde 7,4 olduğu belirtildi.

Corona Sağlık Sağlık Bakanı sosyal medya Türkiye