Coronadan hayatını kaybeden BTP Genel Başkanı Haydar Baş’ın yerine geçen isim belli oldu

Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş'ın yerine 29 yaşındaki oğlu, hukukçu Hüseyin Baş seçildi. BTP Parti Sözcüsü Lütfullah Önder, parti kongresini salgın sona erdikten sonra yapacaklarını aktardı.

Coronadan hayatını kaybeden BTP Genel Başkanı Haydar Baş’ın yerine geçen isim belli oldu

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Lütfullah Önder, Haydar Baş’ın hayatını kaybetmesinin ardından, hukukçu oğlu Hüseyin Baş’ın genel başkanlık görevine seçildiğini açıkladı.

Lütfullah Önder, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

* Prof. Dr. Haydar Baş’ın vefatıyla boşalan genel başkanlık koltuğunu doldurmak, partimizin genel başkanını belirlemek için Bağımsız Türkiye Partisi dün 130 kişiden oluşan Merkez Yönetim Kurulu’nu (MYK) telekonferans yöntemi ile toplamıştır.

* Tüzük gereği büyük kongre yapılıncaya kadar görev yapmak üzere genel başkanı belirleme görevi partinin en yetkili organı olan MYK’ya aittir.

OY BİRLİĞİYLE SEÇİLDİ

* Yapılan görüşmeler, istişareler ve neticede yapılan oylama sonucunda toplantıya katılanların oy birliğiyle Prof. Dr. Haydar Baş’ın oğlu, MYK üyemiz ve Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Baş’ı genel başkan olarak belirledik.

* Bağımsız Türkiye Partisi Büyük Kongresi yapılıncaya kadar Hüseyin Baş, partimizin genel başkanıdır.

Haydar Baş ve oğlu Hüseyin Baş

KONGRE, SALGINDAN SONRA

* Corona virüsü salgını sona erdiğinde büyük kongremizi toplayacağız.

* Hukukçu kimliği, genç ve dinamik kişiliği, partimizin program ve projelerine vukufiyeti ve hitabeti ile önemli işler başaracağı inancıyla yeni Genel Başkanımız Hüseyin Baş’a başarılar dileriz.

HÜSEYİN BAŞ KİMDİR?

Trabzon’da 1991 yılında doğan Hüseyin Baş, İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2014 yılında mezun oldu.

Daha önce BTP Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Hüseyin Baş, Prof. Dr. Haydar Baş ile yurt içinde çok sayıda önemli etkinliğe katıldı ve Haydar Baş’ın konuşmalarını vatandaşlara hitaben okudu.

Haydar Baş'ın ailesi taburcu edildi, cenazesinin definine katılanlar karantinaya alındı İlginizi Çekebilir Haydar Baş'ın ailesi taburcu edildi, cenazesinin definine katılanlar karantinaya alındı Haydar Baş'ın cenaze töreni sonrası skandal görüntüler için harekete geçildi İlginizi Çekebilir Haydar Baş'ın cenaze töreni sonrası skandal görüntüler için harekete geçildi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
aydın Corona Darp istanbul İstanbul Aydın Üniversitesi sosyal medya TRABZON Türkiye
Loading...