En yeni Cuma mesajları: Haftanın en anlamlı, kısa ve öz Cuma mesajları ve sözleri (Hayırlı Cumalar)

Bir Cuma gününe daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Her hafta olduğu gibi bu hafta da birbirinden anlamlı ve güzel Cuma mesajlarını haberimizde derledik. Cuma mesajları, Müslüman yurttaşlarımızın vazgeçilmez parçalarından biri haline geldi. İşte huzur ve anlam dolu 26 Haziran Cuma mesajları…

En yeni Cuma mesajları: Haftanın en anlamlı, kısa ve öz Cuma mesajları ve sözleri (Hayırlı Cumalar)

Cuma günlerinin bir parçası haline gelen cuma mesajları, inananların birbirlerinin cumalarını kutlamalarında yardımcı oluyor. Bir cuma gününe daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İbadetler ve huşu içerisinde geçen mübarek günde cuma mesajları ile yakınlarınız sevindirebilir, günün anlamını onlarla da paylaşabilirsiniz. Cuma mesajları müminlerin sevdikleri ile arasındaki bağı güçlendirir. İşte en güzel ve en anlamlı Cuma mesajları…

26 HAZİRAN CUMA MESAJLARI 

* “Her derde deva Rabbim, senin için imkansız yoktur. Bu mübarek cuma gününde bizi mucizelerinden mahrum etme”

* “İnsanoğlu, kainatı ve Rabbin yarattıklarını korumayı kendine bir görev bilmeli. Hayırlı cumalar”

undefined* “Dilinizden doğru, gönlünüzden merhamet, aklınızdan adalet eksik olmasın. Hayırlı cumalar”

* “Kapınıza gelen bir kediye, camınıza konan bir kuşa sırtınızı dönmeyin. Unutmayın ki bu evren bizler kadar onların da. Cumanız mübarek olsun”

undefined* “Rabbim, dilimizden duayı, elimizden Kur'anı eksik etme… Hayırlı cumalar”

* “Kalp kırmayı bıraktığımız, birlik olduğumuz bir cuma günü olması dileğiyle”

* “Bugün aklımızı ve kalbimizi arındırma günü. Hayvanlara eziyet etmediğimiz, kul hakkı yemediğimiz ve doğayı koruduğumuz bir gün olsun. Hayırlı cumalar.”

undefined

* “Her dua bir damla olsaydı bugün denizler dolardı. Cumanız hayırlı olsun”

undefined

* “Allah'ım sen kalbimizden geçenleri hakkımızda hayırlı eyle… Hayırlı cumalar”

TÜRKİYE'NİN EN ÖNEMLİ CAMİLERİNDEN BAZILARI

SULTAN AHMET CAMİİ

İZMİR HİSAR CAMİİ

ANKARA KOCATEPE CAMİİ

CUMA GÜNÜ NEDEN ÖNEMLİDİR?

Hz. Âdem'in Cennetten çıkarılması, yeryüzüne yerleştirilmesi ve yeryüzü halifelik payesine ulaştırılması anlamına geldiği için, o da bu cihetle büyük bir nimettir.

Demek ki cuma günü, insanlığın ilk yaratıldığı, cennete yerleştirildiği ve yeryüzü halifesi olduğu bir gün olduğundan ötürü insanlar için büyük bir bayram günü olmuştur.

Çeşitli hadislerden anlaşıldığına göre cuma, haftalık ibadet günü olarak daha önce Yahudi ve Hristiyanlar için tayin ve takdir edilmiş, fakat onlar bu konuda ihtilâfa düşerek Yahudiler cumartesiyi, Hristiyanlar pazarı haftalık toplantı ve ibadet günü olarak benimsemişler. Allah da cuma gününü Müslümanlara nasip etmiş, onları bu konuda hakka ulaşmaya muvaffak kılmıştır. (Müslim, “Cuma”, 19-23)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...