Sözcü Plus Giriş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, deprem bölgesinde cenaze namazına katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan depremin ardından Elazığ'a gitti. Erdoğan burada anne Ayşegül Civelek ve dokuz yaşındaki oğlu Muhammed Salih Civelek'in cenaze törenine katıldı. Erdoğan cenazede yaptığı açıklamada hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dilerken yıkılan binalar hakkında TOKİ'nin bir çalışma yürüteceğini söyledi.

14:57 -

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 6.8’lik depremin ardından Elazığ’a geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan depremin yaralarını sarmaya çalışan Elazığ’da incelemelerde bulunuyor. Erdoğan’a bu ziyaretinde TBMM Başkanı Mustafa Şentop da eşlik ediyor.

Ayşegül Civelek ve dokuz yaşındaki oğlu Muhammed Salih Civelek’in cenazesinde konuşan Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

– Saygı değer kardeşlerim. Az önce gerek Ayşegül Hanım kardeşimiz ve onun yavrusu Muhammed Salih'in cezane namazını birlikte eda etmiş bulunuyoruz. Rabbim mekanlarını cennet eylesin. Cennetinde bizleri buluştursun. Bu tür afetler bizler için büyük bir imtihan böyle bir imtihanı milletçe biz hep sabırla… Biz Van Depremi'ni, Simav'ı Düzce'yi yaşadık, Sakarya'yı yaşadık.

–  Ama bu millet bütün bu depremlerde sabırla bunları aşmasını bildi başardı. Ve şimdi yine bir imtihandayız. Elaziz mağlum, Erzincan'la komşu ve Erzincan'da da ne tür depremler yaşadığımızı biliyorsunuz.

-Biz millet olarak devlet olarak elimizden geleni yapıyoruz yapacağız. Tabii ki bu enkazları kaldırarak bir diğer taraftan da gerek köylerde gerek mahallelerde süratle TOKİ olarak adımlarımızı atıp yapılması gerekenleri yapacak. Açta açıkta insan bırakmayacağız. Hiç dedikodulara kulak asmayın. Kimsenin olumsuz propagandalarına kulak asmayın.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ’da depremde yaralanan vatandaşları hastanede ziyaret etti. (İHA-SOZCU.COM.TR)

FOTO: İletişim Başkanlığı

 

Son güncelleme: 18:22 25.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more