Sözcü Plus Giriş

Cumhuriyet çalışanları ifade verdi: Bizim yaptığımız tek şey gazetecilik

Yaptıkları haber nedeniyle haklarında soruşturma açılan Cumhuriyet Gazetesi çalışanları, polisteki ifadesinde “Amacımız halkı bilgilendirmek” dedi.

Can ÖZÇELİK
06:00 -
Cumhuriyet çalışanları ifade verdi: Bizim yaptığımız tek şey gazetecilik

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un ev adresi ve fotoğrafının paylaşıldığı iddiasıyla başlattığı soruşturmada Cumhuriyet Gazetesi çalışanları dün İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde ifade verdi.

Yazı İşleri Müdürü İpek Özbey, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Olcay Büyüktaş, muhabir Hazal Ocak ve foto muhabiri Vedat Arık'ın, Altun'u “terör örgütlerine hedef gösterdiği” iddiasıyla ifadeleri alındı.

Gazeteciler, amaçlarının kamuoyunu bilgilendirmek olduğunu söyledi, “Bizim yaptığımız tek şey gazetecilik” dedi. Haberdeki fotoğraf ve adresin Altun'a değil vakıf arazisine ait olduğunu belirten Özbey “Üst düzey bakanlık yetkilisi gazetemizi arayıp haberin doğru olduğunu ve sorulara cevap vermeyeceklerini belirtti. Ayrıca haberde adres ve fotoğraf var ise bunu çıkarmamız ricasında bulundu. Biz de çıkardık” dedi.

Son güncelleme: 08:56 01.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more