Dediğini yaptı, ailesini ihbar etti!

Çorum'da acil tıp teknisyeni Ali Baki Eke (24), corona virüsü nedeniyle 'evde kal' çağrılarına uymayarak komşularıyla birlikte bitki toplamak için evden çıkan ailesini, kolluk kuvvetlerine ihbar etti. Genç teknisyen ailesini ihbar ettiğini, çektiği görüntüyle de sosyal medyadan duyurdu.

Kentte, özel bir sağlık merkezinde acil tıp teknisyen olarak görev yapan Ali Baki Eke, Osmancık ilçesinde yaşayan ailesinin, komşularıyla birlikte bitki toplamak için kırsal alana gittiğini öğrendi.

Eke, corona virüsü nedeniyle ‘evde kal’ ve ‘sosyal mesafe’ çağrılarına uymadığı gerekçesiyle aile bireylerini uyardı. Uyarılarının dikkate alınmaması üzerine Eke, jandarma, polis ve Belediye Zabıta Amirliği’ni arayarak, ailesini ihbar etti.

“AİLESİNİ İHBAR ETTİ, SOSYAL MEDYADA DESTEK GÖRDÜ”

Genç teknisyen ailesini ihbar etmesine ilişkin sosyal medya hesabından da bir video paylaştı. Eke’nin “Tüm Kolluk Kuvvetlerine çağrımdır. Yasağı delen kendi annem babam dahi olsa ihbar ederim. Ateş düştüğü yeri yakar yarın pişman olacağımız hareketlerinden lütfen kaçınalım zorunlu olmadıkça evlerimizde kalalım” yazılı notu, sosyal medyada beğeni topladı.

Paylaştığı görüntüde evde kal çağrısında bulunan Ali Baki Eke, şu ifadeleri kullandı;

*Tüm dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu koronavirüs pandemisi hala devam etmektedir. Devletimizin aldığı tedbirler ‘Evde Kalın’ çağrılarına rağmen insanların şuursuzca, bilinçsizce dışarıda gezmelerini hala anlamıyorum.

*Bugün kendi ailemi, dışarıya çıktıkları için tüm kolluk kuvvetlerini arayarak şikâyette bulundum. İnsanların, tüm vatandaşların bu tedbirlere neden uymadıklarını hala anlamış değilim.

*Alınan tedbirler, evde kalın çağrıları tüm insanlığın sağlığı için. Lütfen evde kalın, sağlıklı kalın.

Son dakika... Bakan Koca, corona virüsüyle ilgili güncel verileri paylaştı (19.04.2020) İlginizi Çekebilir Son dakika... Bakan Koca, corona virüsüyle ilgili güncel verileri paylaştı (19.04.2020)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
aile bitki Corona Çorum Fahrettin Koca Polis Sağlık Sağlık Bakanı son dakika sosyal medya Türkiye
Loading...