Ders zili ‘uzaktan’ çaldı! Yeni eğitim-öğretim yılı başladı!

2020-2021 eğitim-öğretim yılı corona virüsü salgını nedeniyle 'uzaktan' başladı. İlk zili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk çalarken, ilk ders EBA TV'de İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Selçuk, "Okulların şu anda açılmamasının daha uygun olduğu konusunda ortak bir kanaat oluştu. 'Uzaktan başlayalım' dedik. Böyle de devam edeceğiz" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2020-2021 eğitim-öğretim yılı açılışında Ankara Muazzez Karaçay İlkokulu öğretmenleriyle saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nı okudu ve ilk ders zilini çaldı.

PLANLAMALAR SÜRÜYOR

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ziya Selçuk, “Uzaktan eğitimle başladığımız bu süreci ayın 18’ine kadar sürdüreceğiz. 21 Eylül’den itibaren başlayacak süreç için planlamalar sürüyor. Bir öğretmen için bir okulun açılışı ne demek bunu bir öğretmen gibi bilmek kolay değil” dedi.

RİSK VARSA BİZ YOKUZ

Bütün öğretmen ve öğrencilerin neyi nasıl yapacağıyla ilgili bütün kural ve ders çizelgeleriyle ortaya konduğunu belirten Selçuk, şunları söyledi: İlk kez öğrenciler olmadan bir sınıfta bulundum. Bu inanın çok büyük bir burukluk veriyor. Öğrencilerin feryadını duymalıydınız. “Açın artık” diye bir bağırtı duydum. Risk varsa biz yokuz. Şu anda açılmamasının daha uygun olduğu konusunda ortak bir kanaat oluştu. “Uzaktan başlayalım” dedik. Böyle de devam edeceğiz. 

Uzaktan eğitimin ilk başlarında bütün dünya ülkeleri gibi hazırlıksız yakaladıklarını belirten Ziya Selçuk, “Eksiklerimiz var ama bunları tamamlamakla ilgili de büyük çabamız var. Buruk başlamak kötü ama başlamak güzel. Erişimi güç olan çocuklarımız için de hazırlarımız sürüyor. Bunlardan biri 5 binin üzerindeki EBA destek çalışmamız. Tüm hızımızla çalışmamız başladı. Hayırlı uğurlu olsun diliyorum” dedi.

EBA TV uzaktan eğitim ders programı: 31 Ağustos EBA ders programı ve saatleri açıklandı! İlginizi Çekebilir EBA TV uzaktan eğitim ders programı: 31 Ağustos EBA ders programı ve saatleri açıklandı! EBA TV canlı yayın: EBA TV online kanal listesi ve frekans ayarları İlginizi Çekebilir EBA TV canlı yayın: EBA TV online kanal listesi ve frekans ayarları EBA öğrenci giriş ekranı! EBA şifre alma işlemleri neler? İlginizi Çekebilir EBA öğrenci giriş ekranı! EBA şifre alma işlemleri neler?

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Ankara canlı canlı yayın Corona Dünya EBA Milli Eğitim Bakanı Milli Eğitim Bakanlığı öğrenci TRT yayın akışı
Loading...