Sözcü Plus Giriş

Devlet hastanesinde metrelerce Covid-19 test kuyruğu

Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıyan görüntüler İstanbul’daki corona virüsü salgınının boyutunu gözler önüne serdi. Görüntülerde, Covid-19 testi yaptırmak için oluşan test kuyruğunun metrelerce uzadığı görüldü. CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, o görüntüler için “sıkıntı büyük” ifadesini kullandı.

Sözcü İstanbul
Güncellenme: 00:15, 14/11/2020

İstanbul Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıyan görüntüler salgındaki durumun ciddiyetini ortaya koydu. Covid-19 testi yaptırmak isteyen vatandaşların metrelerce kuyruk oluşturduğu görüldü.

Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, “Sıkıntı büyük… Haydi usanmadan bıkmadan maske-mesafe-hijyen(temizlik)” notunu düştü.

“COVİD'Lİ HASTALAR HASTANE HASTANE DOLAŞIP YER ARIYOR”

Corona virüsü yenen Akademik Solunum Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Bülent Tutluoğlu da, “İstanbul'da durum çok sıkıntılı” diyerek vatandaşları uyardı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Tutluoğlu, “Covid'li hastalar hastane hastane dolaşıp yer arıyorlar. Özel hastanelerde bile yatış sıraları olmaya başladı. Solunum yetmezliğinde doktor, bir arkadaşımıza 24 saattir yatak ayarlanamadı. Yoğun Bakım yatağı da çok zorlanarak bulunabiliyor” ifadelerine yer verdi.

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Dr. Lütfi Kırdar Hastanesi Başhekimliğinden konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

* Bugün sosyal medyada ve bazı basın kuruluşlarında hastanemizde COVID-19 test kuyruğu olduğuna ilişkin görüntü ve haberler yer almıştır.

* Hastanemizde COVID-19 test numuneleri Acil Servis içinde ve iyi havalanma sağlaması amacıyla dış kapıya yakın konumda bulunan özel bir mekanda alınmaktadır.

* Bu alanda günlük 4000-5000 arasında numune alınarak çalışılmakta ve ciddi bir sorun yaşanmamaktadır. Ancak bugün (13.11.2020) öğle saatlerinde, hastanemizde muayene olan hastalara ilave olarak havaalanından test talebiyle gelen yaklaşık 100 kişinin de aynı anda test için başvuru yapması neticesinde geçici bir yoğunluk yaşanmış ve sıra oluşmuştur.

* Kısa sürede talebe cevap verilerek yoğunluk giderilmiş ve alınan numunelerin testleri çalışılarak sonuçları kendilerine iletilmiştir. Personelimiz, hastalarımızın ihtiyacına cevap verme konusunda özveriyle çalışmaktadır. Hastanemizde bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da kesintisiz olarak hizmet verilmeye devam edilmektedir.

İlginizi ÇekebilirCorona aşısını bulan Şahin: Biz siyaset yapmıyoruz! Aşı virüsün başını ezecekCorona aşısını bulan Şahin: Biz siyaset yapmıyoruz! Aşı virüsün başını ezecek İlginizi Çekebilir'Corona aşısı bulundu' Peki ya sonra?'Corona aşısı bulundu' Peki ya sonra?

 

Yayınlanma Tarihi:17:58,