Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Umre talepleri alınmayacak!

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Suudi Arabistan'ın Corona virüsüne karşı tedbir amaçlı umre ziyaretini geçici süreliğine durdurduğunu belirterek, "Bugünden itibaren umreye gitmek için müracaatta bulunan kardeşlerimiz ikinci bir duyuruya kadar umreye müracaat edemeyeceklerdir" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Umre talepleri alınmayacak!

Adana’da Regaip Kandili programına katılan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, akşam namazının ardından basın mensuplarına Suudi Arabistan'ın umre ziyaretini durdurmasıyla ilgili açıklamada bulundu. Erbaş, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

* Regaip gecesi münasebetiyle bütün milletimizin mübarek Regaip gecesini tebrik ediyorum. Malumunuz umre mevsimi. Suudi Arabistan bugün sabah saatlerinde Corona virüsü tehlikesine tedbir almak için umre ziyaret girişini durdurdu.

* Tedbir amaçlı geçici bir durdurma olduğunu ifade ettiler. Bizde Türkiye olarak derhal tedbirlerimizi aldık. Havaalanından gitmek üzere olan umrecilerimize bilgi verdik. Onların evlerinden çıkmamaları ya da havaalanlarına gitmişlerse evlerini dönmelerini sağladık.

“İNŞALLAH BİR AN ÖNCE TEDBİRLER ALINIR”

Şu an itibariyle Suudi Arabistan'da herhangi bir Corona virüs vakasına rastlandığına dair bir bilgi paylaşılmadığını belirten Erbaş,  sözlerini şöyle sürdürdü:

* Dolayısıyla ne Türkiye ne de Suudi Arabistan da bu virüsün bulunmuş olduğu bir vaka olmadığını düşünüyoruz. Ne zaman kadar sürer bununla ilgili biz sağlık bakanlığımızla istişare içerisinde takip ediyoruz. İnşallah bir an önce tedbirler alınır.

* Herhangi bir vaka olmayacak şekilde sonuca ulaşılır. Gerekli duyurular yapılıyor. Suudi Arabistan'daki şuan ki umrecilerimizi normal ibadetlerini yapacak. Ne zaman dönüş tarihleri planmış ise o tarihlerde dönecekler, onlarla ilgili olumsuz bir durum söz konusu değil.

“UMRE TALEPLERİ ALINMAYACAK”

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş son olarak, “Bugünden itibaren umreye gitmek için müracaatta bulunan kardeşlerimiz ikinci bir duyuruya kadar umreye müracaat edemeyeceklerdir. Umre talepleri alınmayacak. Umreye gitmiş olan kardeşlerimize selam ediyorum. İnşallah olumsuz durum bir an önce biter” dedi. (İHA)

Umre ziyaretleri askıya alındı İlginizi Çekebilir Umre ziyaretleri askıya alındı DSÖ'den yeni Corona virüsü açıklaması: Her ülke hazırlanmalı! İlginizi Çekebilir DSÖ'den yeni Corona virüsü açıklaması: Her ülke hazırlanmalı!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Adana Corona Diyanet Dünya Regaip Kandili Sağlık söz Suudi Arabistan Türkiye umre
Loading...